Idźcie do Józefa – usłyszeli w swoim sercu to wezwanie i w Roku Świętego Józefa wyruszyli w drogę, która była pielgrzymką w głąb samego siebie.

Ks. Andrzej Jakubaszek i ks. Rafał Paździoch z diecezji warszawsko-praskiej pielgrzymowali pieszo do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Modlili się w intencji budowy kościoła pod wezwaniem św. Rity z Cascii na warszawskim Grochowie. Swoją modlitwą otaczali także wszystkich darczyńców i dobrodziejów.

Ks. Andrzej Jakubaszek. proboszcz parafii pw. św. Rity z Cascii podkreśla, że pielgrzymka zrodziła się w duchu wdzięczności, żeby podziękować osobom za wsparcie, za to wszystko, co otrzymujemy na co dzień, za wszelkie dobro.

Z kapłanami pielgrzymującymi do Kalisza można było łączyć się duchowo: poprzez modlitwę i relację z trasy.

To jest część artykułu który znajduje się na stronie  Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej

 

Skip to content