Księga Świadectw i Łask
otrzymanych za pośrednictwem Świętej Rity z Cascii

Drodzy Czciciele Świętej Rity

Zachęcamy Was do podzielenia się z nami swoim świadectwem doświadczenia szczególnej łaski otrzymanej po modlitwie za pośrednictwem Świętej Rity. Jeśli Pan Bóg dał Ci takie doświadczenie – nie zatrzymuj go tylko dla siebie. Podziel się dla umocnienia naszej wiary.

Napisz swoje świadectwo na tej stronie. Po edycji wpis oraz Twoje Imię zostaną zamieszczone w Księdze Świadectw i Łask.
Adres mailowy nie będzie widoczny i pozostanie tylko do wiadomości Księdza Proboszcza Parafii Świętej Rity.

Pozostaw Swoje Świadectwo

  Wyzdrowienie z ciężkiej choroby psychicznej

  W 2015 roku przeszedłem poważne załamanie psychiczne, wielomiesięczne pobyty w szpitalu lata brania najmocniejszych leków psychotropowych wycofanie z wcześniejszego aktywnego życia zawodowego uporczywe myśli samobójcze (diagnoza schizofrenia paranoidalna) wróciłem do rodzinnego domu na mazury, do mamy która podobnie jak św. Rita miała ciężkie życie (agresywny mąż który zmarł mając 51 lat) wychowała 7 dzieci,najstarszy zginał w trakcie budowy domu. Mama nie straciła nadziei że wyzdrowieje konsekwentnie chodziła na nabożeństwa św. Rity przynosząc mi po nich róże.
  Aktualnie mam rodzinę wspaniałą córkę dobrą pracę ponad 5 lat nie biorę leków psychotropowych, jestem wdzięczny za to co otrzymałem pomimo mojej niedoskonałości pokładam Ufność w Panu.

  Uzdrowienie

  Miałam perforację w jelicie która sprawiała, że bardzo uciążliwe było moje życie. Modliłam się gorąco do św.Rity od spraw beznadziejnych Od około miesiąca nie ma objawów dziury w jelicie.
  Chciałabym podziękować za Jej wstawiennictwo i prosić o dalszą opiekę.

  Zdrowa Wnuczka

  To zaczęło się 7 września 2020 r. Moja córka powiadomiła mnie że spodziewa się dziecka. Mojej radości nie umiem opisać bo pierwszy raz miałam zostać Babcią. Niestety w listopadzie badania wykazały wielkie zagrożenie że dzieciątko może być bardzo chore z możliwością śmierci już w łonie lub tuż po urodzeniu. Córka poddała się kolejnym badaniom a ja czekając na wyniki modliłam się do Świętej Rity nie tylko o zdrowie dzieciątka ale by w ogóle przyszło na świat bo obawiałam się że córka zdecyduje się na aborcję gdyby dalsze badania potwierdziły tę diagnozę. Posunęłam się do tego żeby prosić Świętą Ritę o to by te badania były fałszywe żeby tylko dzieciątko się urodziło bez względu na dalsze losy. Rozpacz moją oddałam za pośrednictwem Świętej Rity Panu Jezusowi. I wtedy zdarzyła się pierwsza łaska – badania nie potwierdziły diagnozy. Wciąż modliłam się do Świętej Rity o zdrowie dla dzieciątka i dziękowałam że przyjdzie na świat. Na miesiąc przed terminem porodu okazało się że maluszek nie rośnie. Szpital, ciężki poród i jest 19 kwietnia 2021 r.  wnusia Michalinka. Niestety urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Lekarze mówią, że może być niepełnosprawna, mieć wodogłowie, może być opóźniona i mieć wiele innych wad zazwyczaj towarzyszących takiemu rozszczepowi. Ale ja i tak dziękowałam Panu Bogu za dar jej życia i wciąż błagam Świętą Ritę o dalsze wstawiennictwo. I tu następna łaska – specjalistyczne badania wykazują że rozszczepowi nie towarzyszą te wszystkie powikłania o jakich była mowa – stan wnuczki nie jest bardzo zły. Modląc się do Świętej Rity czekaliśmy na operację Wnuczki do września – operacja przebiegła pomyślnie bez komplikacji. Ale znowu złe wiadomości Michalinka może do końca życia kuleć i bezwiednie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. Wszystko co przeżywamy oddaję za pośrednictwem Świętej Rity Panu Jezusowi i nieustannie modlę się do Świętej Rity. Dziś Michalinka ma dwa latka i chodzi – nie kuleje !!! a od niedawna załatwia się na nocniczek !!! i to jest ta kolejna łaska DZIĘKI WSTAWIENNICTWU ŚWIĘTEJ RITY mam wspaniałą zdrową wnuczkę którą powierzyłam opiece Świętej Ricie.

  Długo wyczekiwana córeczka

  Niedawno na świat przyszła nasza długo wyczekiwana córeczka – staraliśmy się o jej pojawienie kilka lat. W czasie gdy mieszkaliśmy na Grochowie w parafii na Kobielskiej podczas jednej z mszy ks. Andrzej umożliwił nabycie cegiełek na rzecz budowy nowej parafii Świętej Rity, w tym modlitewnika. Zbiegło się to mniej więcej w czasie z okresem, w którym podejmowaliśmy już leczenie w klinice działającej w systemie naprotechnologii. Od tamtego czasu modlitwa do św. Rity towarzyszyła nam w wieczornej modlitwie – najpierw była modlitwa o łaskę macierzyństwa i ojcostwa, później modlitwa kobiety oczekującej potomstwa. Gdy straciłam ciążę – znów modlitwa o dziecko, a nawet modlitwa przeznaczona dla tych, którzy dzieci mieć nie mogą. W momencie, w którym, mimo kontynuacji leczenia, doszłam w sercu do momentu, w którym zaczęłam godzić się z myślą o tym, że mogę nigdy nie być matką i że taki również może być plan Boży na nasze życie, znów zaszłam w ciążę. Na pomoc przywołałam niemal cały sztab Świętych, ale we wspólnej modlitwie z mężem to właśnie św. Rita nam dalej towarzyszyła co wieczór… Teraz mogę już prosić Ją o siły do bycia matką. Przez ten czas, poznając również Jej biografię, zyskałam poczucie, że dla kobiet to niezwykła święta-przyjaciółka, bo na własnej skórze odczuła i przeszła niemal wszystkie etapy kobiecej drogi przez świat.

  Małżeństwo

  Po modlitwie do Św Rity… Mąż po zdradzie mojej dał mi szansę.. było źle, jest teraz poprawnie, ale myślę, że będzie dobrze.. teraz Jej dziękuję..

  Joanna - Modlitwa o dziecko

  Po stracie naszego pierwszego dziecka modliłam się z mężem o możliwość zajścia w ciążę po raz drugi, o utrzymanie ciąży i o dobry poród. Nasze modlitwy zostały wysłuchane i w marcu urodziła się nasza zdrowa córeczka, która ślicznie się rozwija i jest radością naszego życia. Jednocześnie modliłam się również o dar potomstwa dla dwóch innych par i wczoraj dostałam wiadomość, że jedna z nich po dziesięciu latach starań oczekuje na narodziny swojego dzieciątka w marcu przyszłego roku.

  Barbara - Łaska pomocy w szpitalu dla 2- letniego Stasia

  Szczęść Boże, dziękuję Świętej Ricie za orędownictwo przy trudnych wielokrotnych wkłuciach dożylnych podczas leczenia ciężkiego zapalenia płuc synka Stasia 2- letniego. Po kolejnym uszkodzeniu wenflonu przywołana przeze mnie na głos św.Rita pomogła w po ludzku beznadziejnej sytuacji szukania jeszcze miejsca wkłucia, gdy popękały wszystkie żyły rąk i nóg i głowy podczas leczenia dożylnego. Niezwykłe jest to, że panie pielęgniarki również oddały ten trud św Ricie i po chwili doskonale trzymający się poźniej przez kilka dni wenflon został umieszczony na górze czoła Stasia, w miejscu rany cierniowej św Rity. Niech będzie uwielbiony Bóg!

  Małgorzata - Uratowanie życia

  Bliska mi osoba z rodziny  zachorowała na zapalenie płuc: jedno płuco zajęte w 100%, drugie niewiele mniej. Trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. Do tego wdała się sepsa. Po ludzku sytuacja była beznadziejna.
  Modliło się w jej intencji wiele osób. Ja wiedziałam, że tutaj może pomóc tylko wstawiennictwo św. Rity. I Św. Rita po raz kolejny nie zawiodła.
  Chora wyzdrowiała i teraz już mogła wrócić do normalnego życia, choć lekarze nie dawali jej wiele szans.

  Anna - Dar potomstwa dla moich dzieci

  Modliłam się o potomstwo dla dzieci szczególnie córki Moniki i syna Rafała, żeby im się dobrze ułożyło w życiu. W kwietniu 2022 roku pojechałam modlić się na pielgrzymkę do Włoch do Świętej Rity prosić o jej wstawiennictwo, a kiedy wróciłam, okazało się, że moja córka jest w ciąży. Teraz proszę Święta Ritę o zdrowie dla córki i jej dzieciątka w łonie oraz o szczęśliwe urodzenie zdrowego dziecka .

  Dorota - Zdany egzamin

  O Świętej Ricie dowiedziałam się będąc jeszcze na studiach był to rok 2000…Doskonale pamiętam te datę, gdyż miałam do zdania bardzo, bardzo ciężki egzamin. Pan Profesor był bardzo wymagający. Pytania na egzaminie nie dotyczyły samego przedmiotu który wykładał, ale zadawał pytania z różnych działów i zawsze 80% studentów nie zaliczało tego egzaminu..Uczyłam się strasznie dużo, a im bliżej egzaminu tym byłam bardziej zestresowana…Mama przyniosła mi książeczkę do modlitwy w sprawach trudnych. Zawierała ona biografię wielu świętych i modlitwy do nich, nowenny itp. Ja wybrałam św Ritę nie wiem dlaczego, ale pomyślałam, że spróbuję. Modliłam się do dnia egzaminu i z osób przystępujących do egzaminu zdałam tylko ja i to na 5….Od tego czasu zawsze zwracam się do św. Rity w potrzebie ..

  Skip to content