Księga Świadectw i Łask
otrzymanych za pośrednictwem Świętej Rity z Cascii

Drodzy Czciciele Świętej Rity

Zachęcamy Was do podzielenia się z nami swoim świadectwem doświadczenia szczególnej łaski otrzymanej po modlitwie za pośrednictwem Świętej Rity. Jeśli Pan Bóg dał Ci takie doświadczenie – nie zatrzymuj go tylko dla siebie. Podziel się dla umocnienia naszej wiary.

Napisz swoje świadectwo na tej stronie. Po edycji wpis oraz Twoje Imię zostaną zamieszczone w Księdze Świadectw i Łask.
Adres mailowy nie będzie widoczny i pozostanie tylko do wiadomości Księdza Proboszcza Parafii Świętej Rity.

Pozostaw Swoje Świadectwo

  Długo wyczekiwana córeczka

  Niedawno na świat przyszła nasza długo wyczekiwana córeczka – staraliśmy się o jej pojawienie kilka lat. W czasie gdy mieszkaliśmy na Grochowie w parafii na Kobielskiej podczas jednej z mszy ks. Andrzej umożliwił nabycie cegiełek na rzecz budowy nowej parafii Świętej Rity, w tym modlitewnika. Zbiegło się to mniej więcej w czasie z okresem, w którym podejmowaliśmy już leczenie w klinice działającej w systemie naprotechnologii. Od tamtego czasu modlitwa do Św. Rity towarzyszyła nam w wieczornej modlitwie – najpierw była modlitwa o łaskę macierzyństwa i ojcostwa, później modlitwa kobiety oczekującej potomstwa. Gdy straciłam ciążę – znów modlitwa o dziecko, a nawet modlitwa przeznaczona dla tych, którzy dzieci mieć nie mogą. W momencie, w którym, mimo kontynuacji leczenia, doszłam w sercu do momentu, w którym zaczęłam godzić się z myślą o tym, że mogę nigdy nie być matką i że taki również może być plan Boży na nasze życie, znów zaszłam w ciążę. Na pomoc przywołałam niemal cały sztab Świętych, ale we wspólnej modlitwie z mężem to właśnie Św. Rita nam dalej towarzyszyła co wieczór… Teraz mogę już prosić Ją o siły do bycia matką. Przez ten czas, poznając również Jej biografię, zyskałam poczucie, że dla kobiet to niezwykła święta-przyjaciółka, bo na własnej skórze odczuła i przeszła niemal wszystkie etapy kobiecej drogi przez świat.

  Małgorzata - Uratowanie życia

  Bliska mi osoba z rodziny  zachorowała na zapalenie płuc: jedno płuco zajęte w 100%, drugie niewiele mniej. Trafiła do szpitala na oddział intensywnej terapii. Do tego wdała się sepsa. Po ludzku sytuacja była beznadziejna.
  Modliło się w jej intencji wiele osób. Ja wiedziałam, że tutaj może pomóc tylko wstawiennictwo św. Rity. I Św. Rita po raz kolejny nie zawiodła.
  Chora wyzdrowiała i teraz już mogła wrócić do normalnego życia, choć lekarze nie dawali jej wiele szans.

  Joanna - Modlitwa o dziecko

  Po stracie naszego pierwszego dziecka modliłam się z mężem o możliwość zajścia w ciążę po raz drugi, o utrzymanie ciąży i o dobry poród. Nasze modlitwy zostały wysłuchane i w marcu urodziła się nasza zdrowa córeczka, która ślicznie się rozwija i jest radością naszego życia. Jednocześnie modliłam się również o dar potomstwa dla dwóch innych par i wczoraj dostałam wiadomość, że jedna z nich po dziesięciu latach starań oczekuje na narodziny swojego dzieciątka w marcu przyszłego roku.

  Dorota - Zdany egzamin

  O święte Ricie dowiedziałam się będąc jeszcze na studiach był to rok 2000…Doskonale pamiętam te datę, gdyż miałam do zdania bardzo, bardzo ciężki egzamin. Pan Profesor był bardzo wymagający. Pytania na egzaminie nie dotyczyły samego przedmiotu który wykładał, ale zadawał pytania z różnych działów i zawsze 80% studentów nie zaliczało tego egzaminu..Uczyłam się strasznie dużo, a im bliżej egzaminu tym byłam bardziej zestresowana…Mama przyniosła mi książeczkę do modlitwy w sprawach trudnych. Zawierała ona biografię wielu świętych i modlitwy do nich, nowenny itp. Ja wybrałam św Ritę nie wiem dlaczego, ale pomyślałam, że spróbuję. Modliłam się do dnia egzaminu i z osób przystępujących do egzaminu zdałam tylko ja i to na 5….Od tego czasu zawsze zwracam się do św. Rity w potrzebie ..

  Anna - Dar potomstwa dla moich dzieci

  Modliłam się o potomstwo dla dzieci szczególnie córki Moniki i syna Rafała, żeby im się dobrze ułożyło w życiu. W kwietniu 2022 roku pojechałam modlić się na pielgrzymkę do Włoch do Świętej Rity prosić o jej wstawiennictwo, a kiedy wróciłam, okazało się, że moja córka jest w ciąży. Teraz proszę Święta Ritę o zdrowie dla córki i jej dzieciątka w łonie oraz o szczęśliwe urodzenie zdrowego dziecka .

  Barbara - Łaska pomocy w szpitalu dla 2- letniego Stasia

  Szczęść Boże, dziękuję Świętej Ricie za orędownictwo przy trudnych wielokrotnych wkłuciach dożylnych podczas leczenia ciężkiego zapalenia płuc synka Stasia 2- letniego. Po kolejnym uszkodzeniu wenflonu przywołana przeze mnie na głos św.Rita pomogła w po ludzku beznadziejnej sytuacji szukania jeszcze miejsca wkłucia, gdy popękały wszystkie żyły rąk i nóg i głowy podczas leczenia dożylnego. Niezwykłe jest to, że panie pielęgniarki również oddały ten trud św Ricie i po chwili doskonale trzymający się poźniej przez kilka dni wenflon został umieszczony na górze czoła Stasia, w miejscu rany cierniowej św Rity. Niech będzie uwielbiony Bóg!

  Skip to content