Księga Świadectw i Łask
otrzymanych za pośrednictwem Świętej Rity z Cascii

Drodzy Czciciele Świętej Rity

Zachęcamy Was do podzielenia się z nami swoim świadectwem doświadczenia szczególnej łaski otrzymanej po modlitwie za pośrednictwem Świętej Rity. Jeśli Pan Bóg dał Ci takie doświadczenie – nie zatrzymuj go tylko dla siebie. Podziel się dla umocnienia naszej wiary.

Napisz swoje świadectwo na tej stronie. Po edycji wpis oraz Twoje Imię zostaną zamieszczone w Księdze Świadectw i Łask.
Adres mailowy nie będzie widoczny i pozostanie tylko do wiadomości Księdza Proboszcza Parafii Świętej Rity.

Pozostaw Swoje Świadectwo

  Dorota - zdany egzamin

  O święte Ricie dowiedziałam się będąc jeszcze na studiach był to rok 2000…Doskonale pamiętam te datę, gdyż miałam do zdania bardzo, bardzo ciężki egzamin. Pan Profesor był bardzo wymagający. Pytania na egzaminie nie dotyczyły samego przedmiotu który wykładał, ale zadawał pytania z różnych działów i zawsze 80% studentów nie zaliczało tego egzaminu..Uczyłam się strasznie dużo, a im bliżej egzaminu tym byłam bardziej zestresowana…Mama przyniosła mi książeczkę do modlitwy w sprawach trudnych. Zawierała ona biografię wielu świętych i modlitwy do nich, nowenny itp. Ja wybrałam św Ritę nie wiem dlaczego, ale pomyślałam, że spróbuję. Modliłam się do dnia egzaminu i z osób przystępujących do egzaminu zdałam tylko ja i to na 5….Od tego czasu zawsze zwracam się do św. Rity w potrzebie ..

  Barbara - Łaska pomocy w szpitalu dla 2- letniego Stasia

  Szczęść Boże, dziękuję Świętej Ricie za orędownictwo przy trudnych wielokrotnych wkłuciach dożylnych podczas leczenia ciężkiego zapalenia płuc synka Stasia 2- letniego. Po kolejnym uszkodzeniu wenflonu przywołana przeze mnie na głos św.Rita pomogła w po ludzku beznadziejnej sytuacji szukania jeszcze miejsca wkłucia, gdy popękały wszystkie żyły rąk i nóg i głowy podczas leczenia dożylnego. Niezwykłe jest to, że panie pielęgniarki również oddały ten trud św Ricie i po chwili doskonale trzymający się poźniej przez kilka dni wenflon został umieszczony na górze czoła Stasia, w miejscu rany cierniowej św Rity. Niech będzie uwielbiony Bóg!

  Anna - Dar potomstwa dla moich dzieci

  Modliłam się o potomstwo dla dzieci szczególnie córki Moniki i syna Rafała, żeby im się dobrze ułożyło w życiu. W kwietniu 2022 roku pojechałam modlić się na pielgrzymkę do Włoch do Świętej Rity prosić o jej wstawiennictwo, a kiedy wróciłam, okazało się, że moja córka jest w ciąży. Teraz proszę Święta Ritę o zdrowie dla córki i jej dzieciątka w łonie oraz o szczęśliwe urodzenie zdrowego dziecka .

  Skip to content