1. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Sławomir Hanasik, kawaler i Patrycja Nowakowska, panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź II; Jakub Ireneusz Nowicki, stanu wolnego i Anna Nowacka, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. Dziś rozpoczynamy także Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi Ks. Robert Wielądek. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, 18.00 i 19.30.
  4. W czwartek o godz. 19.30 – odprawa liturgiczna przed Triduum Paschalnym dla Lektorów i Ministrantów.
  5. We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy na modlitwę do św. Józefa o godz. 17.45.
  6. W piątek – 22 marca – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. Wyjątkowo o godz. 17.30 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św. O godz. 19.00 – Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału. Prosimy o zgłaszanie się Osób, które mogłyby przygotować rozważania wybranej stacji Drogi Krzyżowej. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.00 i Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
  7. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.W
  8. dniach 2- 9 lipca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Na Mszy o godz. 11.00 odbędzie się konkurs na największą i własnoręcznie zrobioną palmę. Od dziś możemy zaopatrywać się w palmy. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji przeznaczone będą na budowę naszego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  10. W Niedzielę Palmową przynosimy Skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je do kosza przed ołtarzem. Tego dnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci ze Służby Liturgicznej i ich rodziców.
  11. Z inicjatywy parafian wzorem ubiegłego roku kontynuujemy pomysł KORONKI RÓŻ ŚW. RITY ZA KAPŁANÓW, czyli modlitwy za wybranego kapłana Koronką do Bożego Miłosierdzia w wybrany dzień tygodnia przez jeden rok. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do podjęcia się modlitwy za naszych KAPŁANÓW. Zapisy poprzez formularz na facebooku lub na kartce z tyłu kaplicy.
  1. Wzorem poprzednich lat chcielibyśmy, aby od zakończenia Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do rozpoczęcia Mszy św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  2. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Siennicka 38 A i Podskarbińska 12 i 9 za comiesięczną zbiórkę na budowę naszego kościoła, a także za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  3. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku. W polu Numer KRSnależy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1,5%należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Idziemy.