1. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Sławomir Hanasik, kawaler i Patrycja Nowakowska, panna, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź I.
  2. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Laetare. O godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa i wystrój kaplicy na święta.
  3. Zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych. Drogi Krzyżowe – w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 18.30. O godz. 19.30 – godzinna Adoracja Krzyża.
  4. W środę przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. O godz. 18:00 w świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza Św. za papieża.
  5. W kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczynamy modlitwę w ramach nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna zakończy się w Niedzielę Palmową czyli przed dniem świętości życia.
  7. W sobotę o godz. 11.30 – zbiórka dla kandydatów, o godz.12.00 – zbiórka dla ministrantów.
  8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie formacyjne.
  9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Robert Wielądek – diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin. Rekolekcje potrafią do wtorku włącznie.
  10. W dniach 2- 9 lipca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
  11. W piątek – przed Niedzielą Palmową – 22 marca o godz. 19.00 chcemy zorganizować Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się Osób, które chciałyby przygotować rozważania wybranej stacji Drogi Krzyżowej.
  12. Wzorem poprzednich lat chcielibyśmy, aby od zakończenia Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do rozpoczęcia Mszy św. Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę trwała nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na budowę naszego Kościoła.
  14. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku. W polu Numer KRSnależy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1,5% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Idziemy.