1. Zapowiedzi przedślubne: Michał Kidała, kawaler i Ilona Jadwiga Nicpoń, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II, Mariusz Grzegorz Leja, kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w Boglewicach i Anna Dobkowska z d. Szymani, panna z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez kolejne dni majowe razem z Maryją oczekujemy na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączona z nabożeństwem majowym dziś o godz.17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy, że kończy się okres Wielkanocny i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i komunię świętą wielkanocną.
  4. We wtorek 26 maja – Dzień Matki. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach.
  5. W czwartek 28 maja – przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  6. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  8. W piątek 22 maja przeżywaliśmy uroczystości odpustowe i wprowadzenie relikwii I stopnia św. Rity do naszej kaplicy. Z całego serca dziękujemy za Waszą liczną obecność i modlitwę przed kaplicą. Dziękujemy za waszą wyrozumiałość, że do kaplicy mogła wejść ograniczona liczba osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie do przygotowania tej uroczystości: pani organistce Ani z mini chórem za oprawę muzyczną, panu Kamilowi za przeprowadzenie transmisji, pani Magdzie za piękną dekorację kaplicy. Dziękujemy osobom, które uporządkowały teren przed kaplicą, za posprzątanie kaplicy i wiele innych rzeczy, które trudno wymienić. Dziękujemy. Dziękujemy, Dziękujemy. Chcielibyśmy podziękować także grupie Totus Tuus z parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie za czuwanie nad porządkiem przed kaplicą w czasie uroczystości.
  9. Dziś przeżywamy 120 rocznicę kanonizacji św. Rity. Cieszymy się, że w tym dniu rozpoczynamy peregrynację relikwii naszej Świętej po rodzinach, które zaproszą Ją do swojej rodziny. Z powodu panującej jeszcze pandemii koronawirusa, relikwie dostaną Rodziny, które się zapiszą wcześniej na dogodny termin. Zapisy przyjmujemy od dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św. Rodzina, która otrzymuje relikwie uczestniczy we Mszy św. o godz.18.00 i przynosi następnego dnia do zakrystii o godz.17.30, aby można było dokonać dezynfekcji relikwiarza. W domu należy przygotować godne miejsce: nakryte białym obrusem, na którym ustawiamy krzyż i świece. Zachęcamy, aby całą rodziną trwać na modlitwie, przy relikwiach Świętej i wypraszać łaski dla swojej rodziny i całej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich czcicieli św. Rity. Z relikwiarzem będzie dołączona księga pamiątkowa, do której należy się wpisać. Naszym marzeniem jest, aby św. Rita zagościła we wszystkich rodzinach z naszej parafii i dużej ilości rodzin mieszkających poza naszą parafią.
  10. Od dziś zmniejszamy liczbę transmisji na naszym kanale youtube. W niedzielę transmisję będą o godz.11.00 i 18.00. W tygodniu tylko w środę o godz. 18.00. Dodatkowa będzie transmitowana Msza św. 22. dnia każdego miesiąca. Zachęcamy do fizycznego uczestnictwa we Mszy św.  Od czerwca w porządku niedzielnym nie będzie Mszy św. o godz.15.00.
  11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.12.30 dwoje dorosłych, którzy przygotowywali się przez cały rok, przyjmą sakrament Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Otoczmy ich modlitwą.
  12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne udzielane naszej parafii. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto w zastępstwie tacy oraz ofiary przekazywane na budowę naszego kościoła.  Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.