1. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Bartosz Socha, kawaler i Martyna Bartczak, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II, Kamil Zemło, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Jabłonnie Lackiej i Maja Angelika Poniatowska, panna z par. tut. – zapowiedź I.
  2. W związku z zaistniałą w naszym kraju trudną sytuacją epidemiczną i ostatnim komunikatem pana Premiera RP oraz Dekretem naszego Ordynariusza Ks. Bpa Romualda Kamińskiego (treść dostępna na stronie parafialnej oraz Fb) wprowadzamy następujące zmiany w funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej:

– zachęcamy osoby starsze i chore, osoby mające objawy infekcji, dzieci i młodzież oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi opiekę a także wszystkich, którzy czują obawę przed zarażeniem wirusem do pozostania w domu i uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej transmitowanej przez środki masowego przekazu.

– ze względu na obowiązujące przepisy prawa państwowego na każdej Mszy św. może wziąć udział max. 50 osób, dlatego od dnia dzisiejszego do odwołania, w naszej kaplicy, Msze św. w niedzielę będą o godz. 9.00, 11.00, 12.30, dodatkowa o 15.00 i 18.00. W dzień powszedni o  godz.18.00. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiali litanię do św. Rity i śpiewali suplikacje.Transmisja Mszy świętych będzie dostępna na naszym FB parafialnym.

– przez cały okres trwania stanu epidemicznego nasza kaplica będzie otwarta od godz. 9.00 do 18.00.  Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w kaplicy w intencji ustania epidemii.

– nabożeństwa: Godzinki, Droga Krzyżowa, Adoracja Krzyża,  Gorzkie Żale oraz wszystkie spotkania formacyjne zostają odwołane.

– zaplanowane na przyszłą niedziele rekolekcje oraz Niedziela Radiowa zostają odwołane.

– możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św. Można także umówić się z Kapłanem na spowiedź św. poza Mszą św. Pragniemy poinformować, że kratki konfesjonału zostały zabezpieczone folią i po każdej Mszy św. są dezynfekowane.

– comiesięczne nabożeństwo do św. Rity zostaje odwołane. Prosimy o modlitwę do św. Rity w swoich domach.

1. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i czcicieli św. Rity o codzienne odmawianie litanii do św. Rity, a także modlitwy w sytuacjach trudnych. W naszej kaplicy codziennie po wieczornej Mszy św. będzie odmawiana litania do św. Rity, która zakończona będzie śpiewem Suplikacji. Znakiem jedności na modlitwie niech będzie umieszczenie wizerunku św. Rity w miejscu, w którym będziemy gromadzili się na rodzinną modlitwę.
  2. W czwartek Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  3. Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby zachowali dużą wrażliwość i czujność wobec osób samotnych i starszych, mieszkających w Waszych blokach. Prosimy o pomoc w zrobieniu zakupów i ich dostarczeniu do mieszkań osób potrzebujących.
  4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej : tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.