1. Dziś III Niedziela Adwentu zwana Gaudete. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd przyjęcia dziewczynek do grona Bielanek. Po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie dla Osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, a po Mszy św. o godz. 18.00spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
  2. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki.
  3. W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. W sobotę 17 grudnia o godz. 15.00 – Msza św. dla dzieci ze Szkoły Specjalnej przygotowujących się do I Komunii św.
  5. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Józef Marcin Gontarz SAC – proboszcz parafii św. Wincentego Pallottiego w Warszawie, które potrwają do wtorku włącznie. Szczegółowy program podamy za tydzień.
  6. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.00 – Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z obrzędem poświęcenia medalików. O godz. 13.30 spotkanie formacyjne.
  7. Serdecznie zapraszamy małżeństwa z naszej parafii na kolejne spotkanie dla małżonków z cyklu „Małżeństwo samo się nie zrobi” w niedzielę 18 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  8. W tym roku chcemy także przygotować paczki dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych z długim terminem ważności i chemii do zakrystii. Z góry bardzo dziękujemy. A także prosimy o zgłaszanie rodzin, które takiej pomocy potrzebują.
  9. Przy wyjściu z kaplicy do nabycia świece Caritas, opłatki a także okolicznościowe bombki z wizerunkiem św. Rity i z projektem naszego Kościoła, które są cegiełką na budowę naszego Kościoła.
  10. Rozpoczął się II etap Synodu. Zapraszamy do dalszej refleksji na drogą synodalną. Zostały przygotowane nowe pytania. Zachęcamy do pochylenia się na nimi i przesłania odpowiedzi bezpośrednio na adres synodu synod@diecezja.waw.pl. Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu w Kościele. Dokument jest do pobrania na stronie diecezji warszawsko-praskiej.
  11. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii  Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie.  Ofiarodawców polecamy modlitwie parafian.
  12. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, miłą atmosferę  i ofiary złożone na budowę Kościoła. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na budowę naszego Kościoła.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
  14. Program  wizyty duszpasterskiej.
Poniedziałek 12  grudnia 2022 r. od godz.16.30 – ul. Podskarbińska 6 i 10, Chodakowska 26/32
Wtorek 13 grudnia 2022 r. od godz.16.30 – ul. Podskarbińska 9 i 10 A
Środa 14 grudnia 2022 r. od godz. 16.30 – ul. Podskarbińska 10B i 12
Czwartek 15 grudnia 2022 r. od godz.16.30 – ul. Paca 43,48 i 50

od godz.16.30 – ul. Dwernickiego 37 i 39

Piątek  16 grudnia 2022 r.   od godz.16.30 – ul. Mycielskiego 21A, 21B i 23
Sobota  17  grudnia 2022 r. od godz.10.00 – ul. Podskarbińska 7, 7A i 7B

Uwaga: Do 18 grudnia istnieje jeszcze możliwość dopisania się do listy kolędowej. Jeżeli w danym bloku odbyła się już wizyta duszpasterska przed świętami zostanie wyznaczony termin w ostatnim tygodniu kolędy.