1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest czasem pobożnego i radosnego przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem: „Oto wielka tajemnica wiary”. Najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Pana jest Maryja. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Wyrazem tego będzie nasz udział w roratach oraz Niech nie zabraknie dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od udziału w hucznych zabawach.
  2. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 rano. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny we wtorki, czwartki i soboty. Na roraty dorośli i dzieci przychodzą z lampionami.  Po Mszy św. dla  dzieci będzie przygotowane kakao i słodka bułeczka.
  3. Za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje, które będą trwały do wtorku włącznie. Poprowadzi je Ks. Kanonik Grzegorz Walkiewicz. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.
  4. Dziś I Niedziela miesiąca. O godz.17.00 – wyjątkowo różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych zaś o godz. 17.30 – nabożeństwo eucharystyczne.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Rano odwiedzimy chorych z komunią św. W  sobotę o godz.17.30. różaniec  z 15 minutowym rozważaniem i Msza św. w intencji Kółek Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby przystąpić do Koła Żywego Różańca.  W czasie trwania kolędy nie będzie Koronki i Mszy św. o  godz.15.00.
  6. Od dziś możemy nabywać opłatki i świece Caritas. Dobrowolne ofiary za opłatek przeznaczymy na budowę naszego kościoła, a ofiary za świece Caritas są przeznaczone na pomoc dla ubogich.
  7. Dziś po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12:00 Godzina Łaski, w czasie której będzie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową. Jest mym życzeniem, by każdego roku, w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla świata. Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych. Nasz Pan, mój Boski Syn Jezus, ześle swe przeobfite miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci. (Matka Boża w Montichiari). Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości. Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
  9. W czasie trwania kolędy sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w niedzielę po Mszach św. W sprawach nagłych prosimy o kontakt telefoniczny na numer parafialny: 694-749-308
  10. Rodziny, które zapisały się na wyjazd zimowy prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 200 zł od osoby do niedzieli 8 grudnia. Mamy jeszcze wolne miejsca dla dwóch rodzin.
  11. Bardzo dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu przyjęły nas z wizytą duszpasterską, za tak wiele życzliwości jakiej doświadczyliśmy. Dziękujemy także za ofiary złożone w czasie kolędy, które są przeznaczone na budowę kościoła.
  12. Program wizyty duszpasterskiej.
Poniedziałek 2 grudnia 2019 r. od godz.16.30 –  ul. Kobielska 98,100

od godz.18.30 – ul. Kobielska 96

Wtorek 3 grudnia 2019 r. od godz.16.30 – ul. Siennicka 19 i 19 A
Środa 4 grudnia 2019 r. od godz.16.30 – ul. Siennicka 21 i 36A
Czwartek 5 grudnia 2019 r. od godz.16.30 – ul. Siennicka 30

od godz.17.30 – ul. Siennicka 32

od godz.19.30 – ul. Weterynaryjna 3,

ul. Stanisławowska  11

Piątek 6 grudnia 2019 r. od godz.16.30 – ul. Siennicka 23 i 34
Sobota 7  grudnia 2019 r. od godz.12.00 – ul. Siennicka 36

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.