1. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Gorczyca, kawaler i Iwona Małgorzata Wnuk, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Piotr Żebrowski, kawaler i Anna Elżbieta Kosmala, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Konrad Kukiełka, kawaler z par. tut. i Aleksandra Oleksiak, panna z par. Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie – zapowiedź II.
  2. Dziś I Niedziela miesiąca. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Eucharystyczne. Dzisiaj także we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z postacią św. Franciszka z Asyżu na następujących warunkach: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa według intencji Ojca Świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  4. Od najbliższej środy – 5 sierpnia rozpoczniemy w naszej parafii Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny, która ma nas przygotować do 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Każdego dnia po Mszy św. o godz.18.00 – różaniec przed Najświętszym Sakramentem, który zakończymy Apelem Jasnogórskim. W czasie tej modlitwy będziemy łączyli się duchowo z Ks. Biskupem Markiem Solarczykiem i grupą Księży, którzy będą pielgrzymowali w tych dniach na Jasną Górę.
  5. W najbliższy czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. na godz.18.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca.  Spowiedź od godz. 17.30.
  7. Trwa peregrynacja relikwii św. Rity. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie prosimy o wcześniejszy zapis w zakrystii. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św.
  8. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  10. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca ofiary składne na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła.
  11. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.