DZIEŃ 1 01.02.2020 KATOWICE – TEL AVIV
Zbiórka na lotnisku  w Katowicach Pyrzowicach, odprawa, przelot do Izraela do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2 02.02.2020 NAZARET – KANA GALILEJSKA – JEZIORO GALILEJSKIE – TABGHA – KAFARNAUM
Śniadanie, wyjazd w kierunku północnym do Nazaretu, miasta dzieciństwa Jezusa, gdzie Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego Syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej, w której nawiedzimy Sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Przejazd nad Jezioro Galilejskie do Tabghi – miejsca, gdzie Pan Jezus rozmnożył chleb i ryby, karmiąc tym samym 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Św. Piotra usytuowanego na brzegu Jeziora Galilejskiego – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Pana Jezusa, w którym zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny białej Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Powrót do Betlejem na kolację oraz nocleg.

DZIEŃ 3 03.02.2020 EMAUS – AIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Wyjazd do Emaus-Nikopolis – „wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go…”. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Wizyta w Instytucie Holokaustu – Yad Vashem. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 04.02.2020 POLE PASTERZY – BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa. Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Wizyta u Małej Arabki  zapoznanie się ze świętą, która siebie nazywała „maleńkie nic”. Kolacja i nocleg w Betlejem

DZIEŃ 5 05.02.2020 JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA – ŚCIANA PŁACZU
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do Kościoła św. Anny, miejsca domu rodziców Matki Boskiej – Joachima oraz Anny. Obok wspomnienie cudu Pana Jezusa uzdrowienia chorego przy Sadzawce Betesda, dalej przez Stare Miasto do miejsca ówczesnej warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 06.02.2020 BETFAGE – JEROZOLIMA POZA MURAMI
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Pan Jezus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym wspomnimy modlitwę Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić Kościół Zaśnięcia NMP. Zobaczymy też Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Wejście do synagogi, w której znajduje się symboliczny Grób Króla Dawida. Kościół Św. Piotra in Gallicantu. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 07.02.2020 BETANIA – JERYCHO – QASR EL YAHUD – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie Sanktuarium Domu Przyjaciół Pana Jezusa Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Qasr El Yahud– odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha, najstarszego miasta świata pod Górę Kuszenia oraz wspomnienie Zacheusza – poborcy podatkowego przy tzw. Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 08.02.2020 TEL AVIV – KATOWICE
Śniadanie, transfer na lotnisko w Tel Awiwie, odprawa, przelot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

CZEŚĆ DOCHODU Z PIELGRZYMKI BIURO SANTIAGO TOURS PRZEKAZUJE JAKO CEGIEŁKĘ NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA ŚW. RITY W WARSZAWIE

CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy na trasie Katowice-Izrael-Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
  • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** – zgodnie z programem
  • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje (dwa posiłki w formie bufetu). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
  • Przewodnik z jęz. Polskim i Opieka duchowa Kapłana
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

CENA NIE ZAWIERA:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Opłaty za lunch – rybę Świętego Piotra (około 20 USD)
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy

UWAGI

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  2. Dopłata do pokoju 1 osobowego 550 PLN

KONTAKT:

Ks. Andrzej Jakubaszek                                         Ks. Rafał Paździoch
tel: 694 749 308                                                    tel. 604 101 448 lub 22 786 01 66