1. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Grzegorz Leja, kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w Boglewicach i Anna Dobkowska z d. Szymani, panna z par. tut.–zapowiedź II; Jakub Kotowicz, kawaler i Joanna Eliza Smajdor, panna – oboje z par. tut.–zapowiedź I.
 2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Kościół modli się, aby Duch Św. dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy. Dziś po raz ostatni zostanie odprawiona Msza św. o godz.15.00, a także ostatnie nabożeństwo majowe o godz.17.30. W sposób szczególny zapraszamy osoby, które jeszcze w tym nabożeństwie nie uczestniczyły. Od Jutra nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o godz.17.30.
 3. Jutro drugi dzień tzw. Zielonych Świąt – Święto Maryi Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00, a o godz.17.30 różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 4. W czwartek – 4 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.30 różaniec w intencji powołań do kapłaństwa i zakonu.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Spowiedź od godz. 17.30.  Osoby chore odwiedzane z racji I piątku i soboty miesiąca, które chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej proszone są o kontakt telefoniczny. Z racji pierwszej soboty  o godz. 17.30   Różaniec i 15 – minutowe rozważanie.
 6. W najbliższy piątek – 5 czerwca – przypada 16 rocznica święceń kapłańskich Ks. Rafała. Zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół ks. Rafała, na Mszę św. dziękczynną w tym dniu na godz. 18.00. Otoczmy ks. Rafała naszą modlitwą.
 7. Trwa peregrynacja relikwii św. Rity. Z powodu panującej jeszcze pandemii koronawirusa, relikwie dostaną Rodziny, które się zapiszą wcześniej na dogodny termin. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. Rodzina, która otrzymuje relikwie uczestniczy we Mszy św. o godz.18.00 i przynosi następnego dnia do zakrystii o godz. 17.30, aby można było dokonać dezynfekcji relikwiarza. W domu należy przygotować godne miejsce: nakryte białym obrusem, na którym ustawiamy krzyż i świece. Zachęcamy, aby całą rodziną trwać na modlitwie, przy relikwiach Świętej i wypraszać łaski dla swojej rodziny i całej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich czcicieli św. Rity. Z relikwiarzem będzie dołączona księga pamiątkowa, do której należy się wpisać. Naszym marzeniem jest, aby św. Rita zagościła we wszystkich rodzinach z naszej parafii i dużej ilości rodzin mieszkających poza naszą parafią.
 8. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu przy okazji peregrynacji złożyły dobrowolną ofiarę na budowę naszego kościoła. Niech św. Rita ma Je w swojej opiece.
 9. Od przyszłej niedzieli zawieszamy transmisję Mszy św. niedzielnych w związku ze zniesieniem limitu wiernych w kościołach. Zachęcamy do czynnego udziału w Mszach św.
 10. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 dwoje dorosłych, którzy przygotowywali się przez cały rok, przyjmą sakrament Chrztu, Bierzmowania i Eucharystii. Otoczmy ich modlitwą.
 11. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 12. Kaplica otwarta codziennie w godz.9.00 – 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy. Cieszymy się, że do naszej kaplicy przyjeżdżają rodziny z innych parafii, aby pomodlić się przy relikwiach św. Rity.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 14. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne udzielane naszej parafii. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto w zastępstwie tacy oraz ofiary przekazywane na budowę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła, którzy w zeszłym tygodniu wsparli budowę przez ofiary złożone na tacę. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.
Skip to content