1. Zapowiedzi przedślubne: Artur Puzio, kawaler z par. tut. i Sylwia Wiszniewska, panna z par. M.B. Zwycięskiej w Warszawie – Rembertowie – zapowiedź II, Marcin  Kusior, kawaler z par. św. Jana Pawła II w Warszawie – Bemowie i Agata Jakimiuk, panna z par. tut. – zapowiedź II.
 2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiali litanię do św. Rity i śpiewali suplikacje. Msze św. w naszej parafii o godz. 9.00, 11.00, 12.30, dodatkowa o godz.15.00 i 18.00. Każda Msza św. w niedzielę, a także w dni powszednie jest transmitowana przez kanał youtube naszej parafii.
 3. Kaplica otwarta jest codziennie od godz.9.00 do 18.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Przy wejściu do kaplicy jest postawiony płyn do dezynfekcji rąk. Prosimy przy wejściu do kaplicy dezynfekować swoje dłonie.
 4. Pamiętajmy, że od 25 marca do 11 kwietnia w kaplicy podczas Mszy św. i adoracji może znajdować się jednocześnie maksymalnie 5 osób. Nie iść do kościoła w tym trudnym czasie to również wyraz naszej odpowiedzialności i miłości bliźniego.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji pierwszej soboty o godz. 17.30  będzie transmitowany z naszej kaplicy Różaniec i 15 – minutowe rozważanie.
 6. W związku z trwającym stanem epidemiologicznym, w tym miesiącu z racji I piątku i I soboty miesiąca nie odwiedzimy chorych z komunią świętą. Z posługą sakramentalną udamy się tylko na wyraźną prośbę zainteresowanych osób.
 7. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w niedzielę podczas każdej Mszy św., natomiast w tygodniu od godz.17.30. Można także umówić się z Kapłanem na spowiedź św. poza Mszą św. Pragniemy poinformować, że kratki konfesjonału zostały zabezpieczone folią i po każdej Mszy św. są dezynfekowane. Prosimy o nie odkładanie spowiedzi na Wieli Tydzień.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa i początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Zgodnie z normami liturgicznymi wydanymi przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego w tym roku nie będzie obrzędu poświęcenia palm, natomiast pokarmy na stół wielkanocny zostaną pobłogosławione przez głowę rodziny w domu. Szczegóły podamy za tydzień.
 9. Osoby, które w miesiącu kwietniu zarezerwowały termin chrztu świętego prosimy o  zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub kontakt telefoniczny.
 10. Parafia to nasz dom, wspólnota. Jeśli mamy jakiś problem, pytanie, potrzebujemy pomocy – prosimy o telefon: 694–749-308. Można również napisać e-mail: kancelaria@parafiaswrity.pl Bardzo prosimy wszystkich parafian, aby zachowali  dużą wrażliwość i czujność wobec osób samotnych i starszych, mieszkających w Waszych blokach.
 11. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian i czcicieli św. Rity o codzienne odmawianie litanii do św. Rity, a także modlitwy w sytuacjach trudnych.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne dokonywane w zastępstwie ofiar na tacę. Wdzięczność nasza jest tym większa, że dobrodzieje ci okazują odpowiedzialność za naszą parafię bez wcześniejszych apeli w tej kwestii z naszej strony. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 13. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć wielkanocne świece Caritas, a także w butelkach wystawiona jest woda święcona, którą możemy wziąć do naszych domów.
 14. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25.III.2020 r. – Ks. Biskup Romuald Kamiński – ordynariusz naszej diecezji erygował naszą parafią, a proboszczem mianował ks. Andrzeja Jakubaszek dotychczasowego Administratora Ośrodka.
Skip to content