1. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Siwko, kawaler i Anna Łada, panna, oboje z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębe Wielkie – zapowiedź I;
 2. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii gościmy o. Piotra Bęza – klaretyna, który przybliża nam postać św. Józefa. W ten sposób przygotowujemy się do poświęcenia figury św. Józefa, która odbędzie się 10 marca – na początku nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Od dziś można w zakrystii zamawiać intencje, które będą wyczytywane w czasie Nowenny i za które będzie odprawiona Msza św. przez wstawiennictwo tego Świętego 19 marca o godz.18.00.
 3. Zachęcamy w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach pasyjnych: – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w każdą niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15; – Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla dorosłych (ok. godz.19.15) – Adoracja Krzyża.
 4. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Spowiedź od godz. 17.30. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 – różaniec w intencji nowych powołań do kapłaństwa i zakonu. W I piątek na godz. 17:30 zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które przystąpiły do I komunii św. Z racji pierwszej soboty o godz. 17.30 –  Różaniec i 15 – minutowe rozważanie. Po nabożeństwie spotkanie dla osób, które należą do K.Ż.R.  W I piątek odwiedzimy chorych, którzy zostaną wcześniej zapisani w zakrystii.
 6. W czwartek przypada Święto św. Kazimierza królewicza. Jest to także dzień imienin i rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka, którego polecamy modlitwom parafian.
 7. W kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym też czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 8. W najbliższą niedzielę – 7 marca po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert p. Marcina Wargockiego – wokalisty i gitarzysty wykonującego muzykę chrześcijańską w klimacie „krainy łagodności”. Tekst i muzyka sprzyjają duchowej i modlitewnej refleksji. Zapraszamy.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się wyjątkowo w niedzielę 14 marca po Mszy św. wieczornej.
 10. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz.12.00.
 11. Prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby przygotować rozważanie jednej stacji Drogi Krzyżowej, która będzie odprawiona 26 marca. Zostało jeszcze 7 stacji.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto jak i złożone indywidualnie w zakrystii, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła.
 13. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1% swojego podatku. W polu Numer KRS należy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty. Kartki z numerem KRS są na stoliku przy wyjściu z kaplicy.
 14. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieło misyjne – Ad gentes.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
Skip to content