1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej. O godz.16.30 (Uwaga! Zmiana godziny) – różaniec w intencji naszych Mam polecanych w Duchowej Róży, a o godz. 18.00 – odprawimy w Ich intencji Msze św. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwo majowe o godz.18.30 z wyjątkiem Bożego Ciała. Tego dnia litanię odśpiewamy w czasie procesji. Serdecznie zapraszamy.
  2. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz.11.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy ulicami naszej parafii. Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Podskarbińską, Dwernickiego, Siennicką i Drwęcką. Zapraszamy wszystkich ministrantów, bielanki, dzieci I komunijne i rocznicowe oraz dziewczynki do sypania kwiatków. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich parafian i gości. Od piątku przez całą oktawę po Mszy św. o godz.18.00 – procesja eucharystyczna. W piątek po Bożym Ciele ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  3. W środę o godz. 19.30 próba dla dziewczynek, które będą sypały kwiatki w czasie procesji. Prosimy także o zbieranie i przynoszenie kwiatków do sypania na Boże Ciało i na całą Oktawę.
  4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 17.15 – Różaniec i 15 – minutowe rozważanie.
  5. Już dziś informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii w przyszłym roku odbędzie się w sobotę 10 maja.
  6. W niedzielę 9 czerwca po raz II organizujemy festyn rodzinny. Chcemy wesprzeć budowę kościoła. Zwracamy się z prośbą o przekazanie lub ufundowanie nagród głównych, które będą przekazane na zakończenie festynu.
  7. Z całego serca dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego trudu i wysiłku jaki został włożony. Niech św. Rita wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski. Dziękujemy także za tak liczną Waszą obecność, pomimo, tego, że to był dzień powszedni. Dziękujemy.
  8. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Chrzanowskiego 13 i 15 za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
  10. Dziękujemy ks. Mateuszowi za roczną posługą w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i św. Rity w posłudze misyjnej w  nowej parafii na Kubie.
Skip to content