1. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Ireneusz Nowicki, stanu wolnego i Anna Nowacka, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Konrad Bańburski, kawaler i Wiktoria Sylwia Poznysz, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I; Mateusz Karczmarczyk, kawaler i Sylwia Gago, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I; Bartłomiej Tomasz Staniszewski, kawaler i Marta Dziermejko, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I; Jakub Makulec, kawaler i Agata Baczyńska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
 2. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. O godz. 17.15 – ostatnie Gorzkie Żale. Po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. Przed ołtarzem wystawiony jest kosz do którego składamy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Skarbonki możemy przynieść także jutro. Przed kaplicą odbywa się kiermasz wielkanocny przygotowany przez dzieci ze Służby Liturgicznej i ich rodziców.
 3. Jutro odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią świętą. Chorych i starszych prosimy zgłaszać do zakrystii.
 4. W środę o godz. 19.00 – spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki na procesji rezurekcyjnej.
 5. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii mężczyzn, którzy w czasie procesji rezurekcyjnej mogą pomóc w niesieniu chorągwi i baldachimu.
 6. Z sakramentu spowiedzi św. możemy korzystać do Wielkiej Środy włącznie. Spowiedź od godz. 17.30. Od Wielkiego Czwartku nie będzie możliwości spowiedzi św. Także w tych dniach kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 7. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w Drodze Krzyżowej, którą w piątek przeszliśmy ulicami naszej parafii.
 8. W Wielki Czwartek – dzień Ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii –  Msza  Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.  Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy – przez całą noc do piątku do godz. 18.00.
 9. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (I dzień Nowenny). O godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim – przez całą noc do soboty do godz. 18.00. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich katolików między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, a wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 10. W Wielką Sobotę – od godz. 9.00 do godz. 16.00 będziemy błogosławili pokarmy na stół wielkanocny. Ofiary składane przy okazji poświęcenia przeznaczamy na budowę naszego kościoła. O godz. 15.00  – Koronka do Bożego Miłosierdzia (II dzień Nowenny). Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00. Na tę liturgię przynosimy świece z osłonkami.
 11. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00  – Msza święta z procesją rezurekcyjną. Nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. O godz.17.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. (III dzień Nowenny).
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego. Wyjątkowo o godz.17.15 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwą wypominkową za zmarłych. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 13. Zachęcamy do zapisywania się na adorację nocną w Wielki Czwartek i Wielki Piątek.
 14. Z inicjatywy parafian wzorem ubiegłego roku kontynuujemy pomysł KORONKI RÓŻ ŚW. RITY ZA KAPŁANÓW, czyli modlitwy za wybranego kapłana Koronką do Bożego Miłosierdzia w wybrany dzień tygodnia przez jeden rok. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian do podjęcia się modlitwy za naszych KAPŁANÓW. Zapisy poprzez formularz na facebooku lub na kartce z tyłu kaplicy.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone przy rozprowadzaniu palm, które są przeznaczone na budowę naszego kościoła.
 16. W terminie 02-09 lipca 2024 roku organizujemy pielgrzymkę do Izraela. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 17. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1% swojego podatku. W polu Numer KRS należy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1,5% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content