1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz.7.30, 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Wcześniej o godz. 23.15 – zapraszamy na wspólne kolędowanie, połączone z możliwością podzielenia się opłatkiem.
  2. Jutro – 25 grudnia – w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W drugi dzień świąt Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. W środę 27 grudnia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święcimy wino podczas Mszy Św. o godz.18.00.
  4. W niedzielę 31 grudnia ostatni dzień roku 2023 – Uroczystość Św. Rodziny. O godz. 17:15 specjalne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
  5. W poniedziałek – 1 stycznia –  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.  O godz.17.15 – różaniec za zmarłych.
  6. Już dziś informujemy – że w niedzielę – 7 stycznia – na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, natomiast po każdej Mszy św. specjalne Błogosławieństwo Rodzin na Nowy Rok 2024.
  7. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się w owocne przeżycie Adwentu i przygotowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że nasza parafia staje się dla nas wspólnym Domem, o który troskę otacza coraz więcej Osób. Dziękujemy ks. Rafałowi za kazania na Mszach św. Roratnich, panu organiście Bogdanowi za uświetnienie śpiewem Mszy św. Roratnich,  Państwu Małgorzacie i Robertowi Nasiadka za ufundowanie drożdżówek i tortu na Roraty dla dzieci, Państwu Bożenie i Piotrowi Krówka za ufundowanie choinek, Paniom Elżbiecie Mierzejewskiej i Irenie Michalskiej za przygotowywanie i przynoszenie gorących napojów na Roraty, Pani Monice Kulawiak i Joannie Jasińskiej za przygotowanie stajenki i wystrój kaplicy za święta Bożego Narodzenia. Panu Piotrowi Krówka i Tomaszowi Jędrzejczak za przywożenie drożdżówek na Roraty. Dziękujemy  wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w tym czasie w sprzątanie kaplicy.  Dziękujemy bielankom, scholankom i ministrantom za zaangażowanie i uświetnienie Mszy św. Dziękujemy Parafianom za przyniesione produkty żywnościowe i chemię na paczki dla Osób potrzebujących. Dziękujemy za liczne uczestnictwo w Roratach i że tak wiele Osób przystąpiło w Adwencie do sakramentu spowiedzi św. Zachęcamy inne Osoby do włączania się w aktywne życie parafii. Niech Nowonarodzone Boże Dziecię wynagrodzi Wam za wszelki podjęty trud i błogosławi na każdy dzień. Dziękujemy.
  8. W styczniu w związku z trwającą Wizytą Duszpasterską w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) – nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy w te dni na Mszę św. o godz. 15.00 i 16.00.
  9. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, miłą atmosferę i ofiary złożone na budowę Kościoła. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Siennickiej 38 A  za comiesięczną zbiórkę , a także za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Przypominamy także, że darowiznę na budowę Kościoła można odliczyć od podstawy podatkowej.
  10. W tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą odbywa się na zaproszenia. Nowi Parafianie oraz Rodziny, które nie zgłaszały chęci udziału w ubiegłym roku proszone są o przesłanie zaproszenia.
  11. Program wizyty duszpasterskiej:
LP. Data Ulica
1. Czwartek 28 grudnia 2023 r. od godz.16.30 – ul. Kobielska 96

od godz.16.30 –  ul. Stanisławowska 3 i 5

2. Piątek 29 grudnia 2023 r. od godz.16.30 – ul. Stanisławowska 7,9,11
3. Sobota 30  grudnia 2023 r. od godz.10.00 – ul. Siennicka 19, 19A, 32, 34
4. Wtorek 2  stycznia 2024 r. od godz.16.30 – ul. Podskarbińska 21 i 21A
5. Środa 3 stycznia 2024 r. od godz.16.30 – ul. Podskarbińska 26 i 30

Dobrowolne ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na rozpoczęcie prac związanych z ociepleniem i pokryciem dachu kościoła blachą. Prosimy Parafian z tych bloków o pomoc w rozwieszeniu kartek.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.