1. Z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, poprzez przygotowanie czterech ołtarzy, sprzątanie Kaplicy i terenu wokół, asyście kościelnej, ministrantom, scholii dziecięcej, pani organistce Ani i wszystkim wiernym, którzy tak licznie uczestniczyli w tym dniu we Mszy św. i procesji. Niech dobry Bóg  za to wszelkie pozostawione dobro Wam stokrotnie wynagrodzi.
  2. Dziś przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, dlatego podczas każdej Mszy św. (po komunii św.) śpiewaliśmy hymn dziękczynny „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywali następujące uroczystości:

– w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – zapraszamy na Msze św. na  godz.18.00. Będzie to Msza św. Zbiorowa.

– w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, zapraszamy na Msze św. na godz.18.00, która połączona będzie z aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów.

– w sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu taca przeznaczona będzie na konserwację bazyliki św. Piotra w Watykanie.

  1. W najbliższy czwartek na zakończenie oktawy Boże Ciała odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wianków. W tym dniu zostanie poświęcony obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy z racji przypadającego wspomnienia. Zapraszamy na godz. 18.00.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz.17.30, w środę połączone z  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Spowiedź św. w niedzielę pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św., sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym czasie indywidualnie lub poprzez konto parafialne złożyły ofiary na budowę kościoła i inne potrzeby naszej parafii.
  5. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy, znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
Skip to content