1. Dziś w naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczną. Ks. Biskup Romuald Kamiński będzie obecny na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 w czasie których przedstawiciele Parafian złożą na ręce ks. Biskupa sprawozdania z działalności grup parafialnych. Dziś wyjątkowo różaniec o godz. 16.45, zaś o godz. 17.15 – comiesięczne nabożeństwo do św. Rity.
  2. Jutro w poniedziałek – 23 października – w drugim dniu wizytacji Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 18.00. Różaniec wyjątkowo o godz. 17.15. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz.19.00. W dniu jutrzejszym kancelaria będzie nieczynna.
  3. Za tydzień – w niedzielę – o godz. 11.00 – Msza św. imieninowa Ks. Rafała, a po Mszy św.  – organizujemy w naszej parafii III Marsz Świętych. Zapraszamy  dzieci, rodziców, młodych i osoby starsze! W marszu przejdziemy ulicami naszej parafii. Dzieci i dorosłych prosimy o przebranie się za swojego ulubionego Świętego bądź swojego Patrona albo przygotowanie tabliczki z imieniem Świętego. Serdecznie zapraszamy.
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, w niedzielę – o godz. 17.15. Dla dzieci dodatkowo – w środę, czwartek i piątek o godz. 17.15.
  5. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać  w zakrystii po Mszach św. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej:- jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz. 17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych; – oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz. 18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz. 17.15. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków; – roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15.
  6. Dziękujemy wszystkim Osobom, które w dniu wczorajszym pracowały przy sprzątaniu kaplicy i porządkowaniu terenu wokół i wewnątrz kościoła. Bóg zapłać za podjęty wielki trud.
  7. Kaplica otwarta jest codziennie od godz. 9.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  8. Przypominamy, że trwa peregrynacja relikwii św. Rity.  Rodziny chętne gościć relikwie w swoim mieszkaniu przez 24 godziny, proszone są o ustalenie dogodnego terminu.
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na budowę naszego kościoła. Dziękujemy także mieszkańcom bloku przy ul. Podskarbińskiej 38A za comiesięczną zbiórkę.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content