1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. O godz. 12.30 – Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i spotkanie formacyjne. Pamiętajmy w czasie Wielkiego Postu o nabożeństwach pasyjnych: – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś i w każdą następną niedziele Wielkiego Postu o g.17.15; – Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz.17.15, dla dorosłych – o godz.18.30. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla dorosłych (ok.godz.19.15) – godzinna Adoracja Krzyża.
  2. Jutro – 22 lutego – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać dzisiaj lub jutro w zakrystii.
  3. W tym roku jako parafia – dorośli i dzieci – włączamy się w akcję Caritas jałmużny wielkopostnej. Z kosza umieszczonego przy ołtarzu można zabrać skarbonki na jałmużnę. Oszczędności związane z naszymi postnymi wyrzeczeniami zebrane do skarbonek przyczynią się do wsparcia osób chorych, ubogich i samotnych. W Niedzielę Palmową będzie można złożyć nasze skarbonki jako dar serca.
  4. W kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy świętej. W tym też czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Przygotowujemy się do poświęcenia figury św. Józefa, które odbędzie się 10 marca – na początku nowenny przed Uroczystością św. Józefa. W ramach przygotowań za tydzień kazania w naszej parafii będzie głosił o. Piotr Bęza – klaretyn, który przybliży nam tę postać.
  6. W niedzielę – 7 marca po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert p. Marcina Wargockiego – wokalisty i gitarzysty wykonującego muzykę chrześcijańską w klimacie „krainy łagodności”. Tekst i muzyka sprzyjają duchowej i modlitewnej refleksji. Zapraszamy.
  7. Dziękujemy  za wszystkie ofiary  wpłacone w tym tygodniu na konto jak i złożone indywidualnie w zakrystii, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Dziękujemy parafianom z ul. Siennickiej 38 A za comiesięczną zbiórkę.
  8. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1% swojego podatku. W polu Numer KRS należy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty. Kartki z numerem KRS są na stoliku przy wyjściu z kaplicy.
  9. Za tydzień w sobotę o godz.10.00 w naszej kaplicy będzie pełniła dyżur Pani, która może pomóc w rozliczeniu 1%. Osoby, które będą po raz pierwszy przekazywały 1% prosimy o przyniesienie także PIT z zeszłego roku.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne – Ad gentes.
  11. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie – Las. Ofiarodawców polecamy modlitwie parafian.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na progu do wieczności śp. Tadeusza Urich. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…