1. Zapowiedzi przedślubne: Przemysław Broniarek, kawaler i Monika Komorowska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I; Paweł Piotr Antołek, kawaler i Kinga Kulikowska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 3. Dziś po każdej Mszy św. przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego, odbędzie się poświęcenie samochodów i innych pojazdów. Na Mszy św. o godz.11.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. Jutro w poniedziałek – 22 czerwca – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św. i  procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać dzisiaj lub w poniedziałek w zakrystii.
 5. We wtorek 23 czerwca – w Dzień Ojca – rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa w intencji Polski, Kościoła i wszystkich Rodzin, które zostaną zawierzone opiece św. Józefa – 2 lipca – w I czwartek miesiąca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Aktu zawierzenia dokona abp Stanisław Gądęcki – przewodniczący Episkopatu Polski. Nowenna o godz.17.30. W tym dniu będziemy obchodzić 15 rocznicę święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego, którego polecamy modlitwie wiernych.
 6. W środę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. na godz.18.00. Będzie to Msza św. w intencjach zbiorowych.
 7. W najbliższą sobotę o godz.11.00 – odbędzie się Uroczystość I Komunii św. do której przystąpi 9 dzieci. Cieszymy się bardzo, że rodzice zdecydowali o przystąpieniu  dziecka do tego sakramentu w naszej skromnej kaplicy. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwie parafian.
 8. W czasie wakacji – od niedzieli 5 lipca do końca sierpnia – porządek Mszy św. będzie następujący: godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 i 12.30.
 9. Trwa peregrynacja relikwii św. Rity. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie prosimy o wcześniejszy zapis w zakrystii. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św. Rodzina, która otrzymuje relikwie uczestniczy we Mszy św. o godz.18.00 i przynosi następnego dnia do zakrystii o godz. 17.30, aby można było dokonać dezynfekcji relikwiarza.
 10. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu przy okazji peregrynacji złożyły dobrowolną ofiarę na budowę naszego kościoła. Niech św. Rita ma Je w swojej opiece.
 11. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 12. Kaplica otwarta codziennie w godz.9.00 – 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 14. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto na budowę naszego Kościoła. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.
Skip to content