1. Dziś w całym kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na misje. Zachęcamy w sposób szczególny w tym tygodniu do modlitwy różańcowej w intencji misji i misjonarzy. Różaniec codziennie o godz.17.30. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek.
 2. Dziś na Mszę św. na godz.11.00 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców.
 3. W najbliższy wtorek – 22 sierpnia – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św. i ucałowanie relikwii. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać dzisiaj lub we wtorek w zakrystii. W tym dniu obchodzimy także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
 4. Od dziś w zakrystii przyjmujemy na wypominki za zmarłych z naszych rodzin. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z czasopismami przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej:
  jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz.17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych;
  oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz.18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz.17.30. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków;
  roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.17.30.
 1. W pierwszym tygodniu ferii zimowych ( 9 – 15 lutego 2020 r.) organizujemy wyjazd na narty, dla rodzin z dziećmi,  do Zakopanego. W programie: jazda na nartach, termy, kulig, wieczór góralski. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii. 
 2. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce przeżywamy tzw. niedzielę statystyczną, podczas której liczony jest udział wiernych we Mszy św. oraz przystępujących do komunii św. Prosimy o wolne wychodzenie z kaplicy w celu dokładnego policzenia wiernych.
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
Skip to content