1. Zapowiedzi przedślubne: Adam Szczepan Zawiasa, kawaler z par. św. Macieja Apostoła w Bełchatowie i Małgorzata Anna Zajączkowska, panna z par. tut. – zapowiedź II.
  2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii gościmy siostry Augustianki z Krakowa – s. Dorotę i s. Weronikę, które przybliżają nam postać św. Rity. Dziś także o godz. 17.00 – kolejny dzień nowenny przed uroczystością odpustową św. Rity. O godz.17.30 – nabożeństwo majowe.  
  3. Do środy trwamy w duchowym przygotowaniu do odpustu. Msza św. o godz. 6.30, następnie 3 części różańca (radosne, bolesne i chwalebne) oraz o godz. 17.30 – nowenna do św. Rity. Serdecznie zapraszamy.
  4. W środę – 22 maja – wspomnienie liturgiczne św. Rity – nasz parafialny odpust. Msze święte o godz. 9.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 – wyjątkowo nabożeństwo majowe. O godz. 17.30 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji. Główna Msza św. odpustowa o godz. 18.30. Kazanie wygłosi Ks. Prałat Robert Ogrodnik. Intencje na nabożeństwo i Msze św. zbiorową możemy przynosić do zakrystii. Parking dla wszystkich osób uczestniczących w uroczystościach odpustowych na terenie ZUS-u . Wjazd od ulicy Żupniczej.
  5. W związku z odpustem parafialnym,  zapraszamy w najbliższy wtorek o godz. 19.30 Osoby, które chcą pomóc w porządkowaniu terenu parafialnego i sprzątaniu kaplicy. Prosimy także o zgłaszanie się do zakrystii Osób, które mogłyby upiec ciasto na poczęstunek, który odbędzie się po zakończeniu uroczystości odpustowych. Z góry dziękujemy.
  6. W niedzielę 9 czerwca po raz II organizujemy festyn rodzinny. Chcemy, aby festyn był okazją do wsparcia budowy kościoła. Zwracamy się z prośbą o ufundowanie nagród głównych, które będą przekazane na zakończenie festynu. Fundatorów prosimy o zgłaszanie się do najbliższej niedzieli.
  7. Zachęcamy wszystkich parafian i gości, aby naszym Mamom z okazji ich zbliżającego się święta podarować tzw. Duchową Róże, czyli 26 maja w intencji zgłoszonych Matek odmówimy różaniec o godz. 17.00 oraz zostanie odprawiona w Ich intencji Msza św. o godz.18.00. Karnety wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kaplicy.
  8. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Siennickiej 38 A i Podskarbińskiej 12 za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content