1. W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zostało ono ustanowione z polecenia samego Jezusa, który za pośrednictwem św. Siostry Faustyny nakazał obchodzić je w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Warto też wspomnieć o szczególnej łasce jaką Pan Jezus obiecał: „Kto w tym dniu przystąpi do źródeł Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.
  2. Dziś w godz. 13:30-15:00 – będzie możliwość przyjęcia Komunii św. z zachowaniem obowiązujących zasad. Przed Mszą św. o godz. 15:00 – odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś za odmówienie Koronki można uzyskać odpust zupełny.
  3. Pragniemy poinformować, że stosując się do nowych rozporządzeń państwowych związanych z epidemią od 20 kwietnia (1 osoba na 15 m2) w naszej kaplicy według wyliczeń może uczestniczyć w liturgii 14 osób. Jednocześnie serdecznie przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust także w kaplicy. Przed kaplicą zostały wystawione ławki. Można uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz przy zachowaniu bezpiecznej odległości 2 m od drugiej osoby. Jeden z Kapłanów będzie udzielał Komunii św. w drzwiach kaplicy.
  4. Aby umożliwić jak największej liczbie parafian uczestnictwo we Mszy św. Od przyszłej Niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o 7.30. Porządek Mszy św. niedzielnych do odwołania będzie następujący: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą transmitowane w niedzielę tylko o godz. 11.00 i 18.00, zaś w tygodniu o 18.00.
  5. W najbliższą środę 22 kwietnia o godz. 18.00 – comiesięczne nabożeństwo do św. Rity. Intencje można zamawiać dziś lub w tygodniu po każdej  Mszy św., a także wyjątkowo drogą mailową.
  6. W czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W sobotę – święto Św. Marka. Jest to jednocześnie Dzień Imienin Biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Drogim nam Solenizancie.
  7. Kaplica otwarta codziennie w godz. 9.00 – 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
  8. Polecamy lekturę ostatniego numeru tygodnika „Idziemy” w wersji elektronicznej.
  9. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w niedzielę podczas każdej Mszy św., natomiast w tygodniu od godz. 17.30. Można także umówić się z Kapłanem na spowiedź św. poza Mszą św. Pragniemy poinformować, że kratki konfesjonału zostały zabezpieczone folią i po każdej Mszy św. są dezynfekowane.
  10. Pierogarnia „U Aniołów” prowadzona przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej serwuje pyszne pierożki i obiady domowe, które można zamawiać z dostawą do domu. Szczegóły na stronie: https://pierogarniauaniolow.caritas.pl/ oraz na Facebooku.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w tym tygodniu wsparły naszą parafię materialnie poprzez wpłaty na konto. Dziękujemy także osobom, które włączyły się w akcję „Lany Poniedziałek z ks. Andrzejem i ks. Rafałem ” i wsparły budowę naszego kościoła. Akcja nie jest zakończona, można się jeszcze do niej przyłączyć.
Skip to content