1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 próba dla Kandydatów do Bierzmowania.
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dzieci w sposób szczególny zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek.
 3. W najbliższą środę o godz. 19.00 – spotkanie dla młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 4. W najbliższy czwartek – 22 października – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. Tego dnia obchodzimy także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać dzisiaj lub w czwartek w zakrystii.
 5. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4 mkw. w strefie żółtej i 1 osoba na 7 mkw. w strefie czerwonej – ks. Biskup zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Ks. Biskup przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, na terenie naszej diecezji. W naszej kaplicy może przebywać 35 osób. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu.
 6. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać od dziś w zakrystii po Mszach św. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z czasopismami przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej:

jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz.17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych;

oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz.18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz.17.30. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków;

roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.17.30.

 1. W pierwszym tygodniu ferii zimowych (17 – 23 stycznia 2021 r.) organizujemy wyjazd na narty dla rodzin z dziećmi do Zakopanego połączony z wieloma atrakcjami zimowymi. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii.
 2. Za tydzień w niedzielę o godz.11.00 – Msza św. imieninowa w intencji ks. Rafała.
 3. Przyjmujemy intencje na przyszły rok 2021. W pierwszej kolejności prosimy o zgłaszanie się osób, które chcą zamówić Msze św. gregoriańską.
 4. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na budowę naszego kościoła. Dziękujemy parafianom z bloków przy ul. Podskarbińska 12, Dwernickiego 20.  za miesięczną zbiórkę. Dziękujemy także za wszystkie ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.
 5. Przy wyjściu z kaplicy możemy nabyć parafialne kalendarze na rok 2021. Kalendarze trójdzielne i biurkowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na budowę naszego kościoła.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
Skip to content