1. Dziś o godz.12.30 – Msza św. z udziałem rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz.18.30. Dla dzieci dodatkowo – w poniedziałki, środy i piątki o godz.17.15. W niedziele różaniec o godz.17.15.
 3. We wtorek – 19 października – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa. O godz. 17.45 – Nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W piątek – 22 października – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II, którego liturgiczne wspomnienie tego dnia obchodzimy. O godz.17.15 – różaniec , o  00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać  w  zakrystii. Uwaga: tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.18.30 i Mszy św. o godz.19.00.
 5. Za tydzień w niedzielę o godz.12.30 – Msza św. imieninowa w intencji ks. Rafała. Serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz.18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie.
 7. W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy wyjazd do Zakopanego dla rodzin z dziećmi do Zakopanego. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły wyjazdu i  zapisy w zakrystii.
 8. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać  w zakrystii po Mszach św. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej:

jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz.17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych;

oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz.18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz.17.15. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków;

roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.17.15.

 1. Przyjmujemy intencje na przyszły rok 2022.
 2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę naszego Kościoła w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie. Ofiarodawców polecamy modlitwie parafian.
 4. 31 października – w niedzielę – po Mszy św. o godz.11.00 – organizujemy I w naszej parafii Marsz Świętych. Zapraszamy  dzieci, rodziców, młodych i osoby starsze! W marszu przejdziemy ulicami naszej parafii. Dzieci i dorosłych prosimy o przebranie się za swojego ulubionego Świętego bądź swojego Patrona albo przygotowanie tabliczki z imieniem Świętego. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu na budowę naszego Kościoła. W tym tygodniu udało nam się dokończyć ścianę boczną – nawy głównej od ulicy Podskarbińskiej, a także wykonywane jest zbrojenie rozety nad głównym wejściem do Kościoła i wieży . Niech dobry Bóg i św. Rita wyprasza potrzebne łaski dla Ofiarodawców budowy naszego Kościoła.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
Skip to content