1. Dziś przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, jest to również 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej Cudem nad Wisłą. O godz. 17.15 różaniec w intencji naszej Ojczyzny. Na każdej Mszy św. obrzęd poświecenia ziół i kwiatów oraz na Mszach do południa możliwość przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego, którego udzieli ks. Neoprezbiter Filip.
  2. W czwartek 19 sierpnia – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa. O godz. 17.45 – Nabożeństwo do św. Józefa.
  3. W przyszłą niedzielę – 22 sierpnia – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. Wyjątkowo o godz. 17.30 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać w zakrystii.
  4. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne.
  5. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  7. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w piątek, 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie ś.p. Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, w latach 2008-2017 Ordynariusz naszej diecezji, zaś od roku 2018 Wizytator Apostolski o charakterze specjalnym dla parafii w Mediugorje.

Program Uroczystości Pogrzebowej:

– 19 sierpnia 2021 roku (czwartek)

godz. 18.00 – Msza Święta żałobna w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (przed i po Mszy Świętej możliwość modlitwy przy trumnie)

– 20 sierpnia 2021 roku (piątek) bazylika katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika
godz. 12.00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
Kazanie wygłosi arcybiskup Tadeusz Wojda Arcybiskup Metropolita Gdański

Po Mszy Świętej złożenie ciała Zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej.

Polecamy ś.p. Księdza Arcybiskupa modlitwie wiernych.