1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Przed kaplicą odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, z których to składek opłacane jest kształcenie szczególnie uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. Bielanki, Ministranci i Scholanki wraz z rodzicami rozprowadzają kremówki i inne ciasta własnego wypieku. Zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na majowy wyjazd dla dzieci ze służby liturgicznej z naszej parafii.

Dziś o godz. 13.30 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Różaniec o godz.17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30, w niedzielę – o godz. 17.15. Dla dzieci dodatkowo – w środę, czwartek i piątek o godz. 17.15.
 2. Za tydzień będziemy przeżywali wizytację kanoniczną w naszej parafii. Ks. Biskup Romuald Kamiński będzie obecny w niedzielę na Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 w czasie których przedstawiciele Parafian złożą na ręce ks. Biskupa sprawozdania z działalności grup parafialnych. Tego dnia wyjątkowo różaniec o godz. 16.45, zaś o godz. 17.15 – comiesięczne nabożeństwo do św. Rity.
 3. W poniedziałek – 23 października – w drugim dniu wizytacji Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W związku ze zbliżającą się wizytacją zapraszamy Osoby chętne, które chcą pomóc przy sprzątaniu kaplicy i porządkowaniu terenu wokół kaplicy w sobotę – 21 października – na godz. 10.00.
 5. Już dziś informujemy, że 29 października – w niedzielę – po raz III ulicami naszej parafii przejdzie Marsz Świętych po Mszy św. o godz.11.00.
 6. Dziękujemy panu Robertowi Żochowskiemu i jego Firmie za odnowienie naszej kaplicy i zakrystii. Dziękujemy także wszystkim Osobom za wielki trud podjęty przy sprzątaniu naszej kaplicy przez cały tydzień.
 7. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać  w zakrystii po Mszach św. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej:- jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz. 17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych; – oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz. 18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz. 17.15. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków; – roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15.
 8. Istnieje już możliwość zamawiania intencji na przyszły rok 2024.
 9. Kaplica otwarta jest codziennie od godz. 9.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
 10. Przypominamy, że trwa peregrynacja relikwii św. Rity.  Rodziny chętne gościć relikwie w swoim mieszkaniu przez 24 godziny, proszone są o ustalenie dogodnego terminu.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na budowę naszego kościoła. Dziękujemy także mieszkańcom bloku przy ul. Podskarbińskiej 12 za comiesięczną zbiórkę.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content