1. Zapowiedzi przedślubne: Adam Jerzy Mrozik, kawaler i Magdalena Anna Sigda, panna  oboje z par. tut. – zapowiedź II; Robert Stefański, kawaler z par. św. Stanisława Kostki w Rypinie i Monika Ewa Głuchowska, panna z par. tut. – zapowiedź II; Sylwester Domański, kawaler i Joanna Barbara Szurgot, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II, Jakub Maciej Krawiec, kawaler i Julia Zuzanna Skrobek, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I,
 2. Wczoraj 11 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za wystrój kaplicy i za złożoną ofiarę na budowę kościoła.
 3. Dziś V Niedziela Wielkanocna. O godz. 17.00 – kolejny dzień nowenny przed uroczystością odpustową św. Rity. O godz.17.30 – nabożeństwo majowe. Dziś rozpoczynamy także rekolekcje, które mają nas przygotować do Uroczystości Odpustowych oraz wmurowania Kamienia Węgielnego. Rekolekcje prowadzi Paweł Siedlanowski – kapłan diecezji siedleckiej. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Msze św. o godz. 9.00, 18.00 i 19.30Wyjątkowo w czasie rekolekcji – Nowenna do św. Rity o godz.17.00, a nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 5. We wtorek o godz.20.30 – spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą przeżywały rocznicę I Komunii św.
 6. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie – od środy – o godz. 18.30 a w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. Nowenna do św. Rity od środy o godz.17.30.
 7. W najbliższą niedzielę – 22 maja – będziemy przeżywali liturgiczne wspomnienie św. Rity – Odpust Parafialny zakończony uroczystą Mszą św. z obrzędem wmurowania Kamienia Węgielnego w ściany nowego Kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe wyjątkowo po Mszy św. o godz. 9.00. W sposób szczególny zapraszamy do uczestniczenia w sumie odpustowej o godz.18.00, która będzie poprzedzona nabożeństwem do św. Rity o godz.17.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ordynariusz Warszawsko – Praski – bp. Romuald Kamiński.
 8. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich ministrantów, bielanki oraz wszystkich parafian i czcicieli św. Rity.  Przed kaplicą można będzie zaopatrzyć się w róże, które zostaną poświęcone w czasie każdej Mszy św. Intencje do św. Rity możemy zamawiać dziś po każdej Mszy św. lub w tygodniu po wieczornej Mszy św. Po zakończonych Uroczystościach zapraszamy wszystkich na poczęstunek na świeżym powietrzu. (Samochody)
 1. Prosimy o pomoc w przygotowaniu Uroczystości. Osoby chętne zapraszamy w sobotę na godz. 11.00. Pokrojone ciasta przynosimy w niedzielę między 13.30 – 15.00 do kaplicy.
 2. Osoby zaangażowane w liturgię na Mszy św. odpustowej zapraszamy na obowiązkową odprawę w sobotę – 21.V. na godz.19.00.
 3. Dziękujemy parafianom za pomalowanie ławek i uprzątnięcie terenu wokół budującego się Kościoła.
 4. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Podskarbińskiej 12 i ul. Siennickiej 38 A za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
Skip to content