1. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie – różaniec połączony z procesją z figurą MB Fatimskiej. Na nabożeństwo przynosimy świece.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na budowę naszego kościoła. Dziękujemy rodzinom za kolejne wpłaty na ostatnią rozetę nr. 24. Do tej pory wpłacono 26200 zł. W związku z dużym kosztem zakupu tej rozety prosimy osoby chętne o wspólne ufundowanie. Dziękujemy także za ofiary składane w tym tygodniu w zakrystii lub na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
3. We wtorek, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to jedna z prawd wiary, która mówi nam o, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Tego dnia przypada również 103. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Porządek Mszy tego dnia jak w każdą niedzielę – godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Modlitwa różańcowa o godz. 17.30. W czasie każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd poświęcenie kwiatów i ziół, a także błogosławieństwo prymicyjne, które otrzymamy z rąk ks. neoprezbitera Marcina, któremu dziękujemy za dwutygodniową posługę w naszej parafii.
4. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP 15 sierpnia będziemy obchodzili dzień solidarności z narodem słoweńskim. Będziemy modlili się w intencji ofiar powodzi a po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w kataklizmie.
5. Do końca sierpnia jest sporo wolnych intencji mszalnych. Można je zgłaszać w zakrystii.
6. Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o umocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.

Skip to content