1. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Tomasz Najdzik, kawaler i Katarzyna Hryszkiewicz, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Adam Szczepan Zawiasa, kawaler z par. św. Macieja Apostoła w Bełchatowie i Małgorzata Anna Zajączkowska, panna z par. tut. – zapowiedź I.
 2. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 12.30 – rocznica I Komunii św. O godz. 17.30 – nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha Św.
 3. Wczoraj przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii św. W sumie ten sakrament przyjęło 39 dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wystrój kaplicy i za  złożoną ofiarę na budowę kościoła.
 4. Jutro 13 maja pierwsze nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe oraz różaniec, zakończony procesją z figurą M.B. Fatimskiej wokół kaplicy. Tego dnia rozpoczynamy także Nowennę przed uroczystością odpustową św. Rity. Nowenna każdego dnia o godz. 17.30, w niedzielę o godz.17.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
 5. Od jutra także przez 9 dni będziemy trwali na modlitwie różańcowej przed uroczystością odpustową. Różaniec odmówimy w intencji parafian, gości modlących się w naszej kaplicy, wszystkich osób wspierających budowę i wszystkich intencji, które 22 maja będziemy polecali za wstaw. św. Rity. Od jutra przez 9 dni – o godz. 6.30 – Msza św.  Po Mszy św. odmówimy 3 części różańca (tajemnice radosne, bolesne i chwalebne). W niedzielę różaniec o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby był to czas pogłębienia naszej wiary.
 6. W środę obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 7. W najbliższą sobotę – wigilia Zesłania Ducha Świętego – Mszą św. o godz.19.00 –  rozpocznie się wieczorne czuwanie z modlitwą uwielbienia o wylanie darów Ducha św. zakończone Apelem Jasnogórski o godz.21.00. Zachęcamy, aby w czuwaniu wzięli udział kandydaci do Bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu w naszej parafii będziemy gościli siostry Augustianki, które przyjadą do nas z Krakowa. Przybliżą nam postać św. Rity i złożą świadectwo łask wyproszonych za wstawiennictwem naszej Patronki. Będzie to duchowe przygotowanie do odpustu.
 9. 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy prosimy grupy parafialne: I ołtarz – Kręgi Kościoła Domowego, II ołtarz – rodzice Służby Liturgicznej i Asysta Kościelna, III ołtarz – Zespół Rosa Amoris, IV ołtarz – K.Ż.R. p.w. św. Rity. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w środę o godz. 19.30.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę 9 czerwca po raz II organizujemy festyn rodzinny. Chcemy, aby dochód z festynu zasilił także budowę kościoła. Zwracamy się z prośbą o przekazanie lub ufundowanie nagród głównych, które będą rozlosowane na zakończenie festynu. Fundatorów zapraszamy do zakrystii. Informujemy, że powstała grupa na FB parafialnym „Parafianie św. Rity z Cascii” mająca na celu łatwiejszy kontakt między parafianami oraz integrację parafian podczas różnych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do dołączenia.
 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content