1. Dziś VI Niedziela Zwykław czasie której przeżywamy wspomnienie M.B. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w tym dniu o osobach chorych i cierpiących. Po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.
  2. W najbliższą środę zwaną Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. W czasie każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej – w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 18.30. O godz. 19.30 – godzinna Adoracja Krzyża. W kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz.17.15.
  4. W najbliższą sobotę zbiórka dla kandydatów o godz. 11.30, dla ministrantów o godz. 12.00.
  5. Za tydzień – w niedzielę – Msza święta z udziałem dzieci komunijnych a po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i Rodziców.
  6. W naszej parafii organizujemy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania będą odbywały się we wtorki o godz. 19.30. Pierwsze spotkanie  20 lutego. Bliższe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na budowę kościoła, a także za wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne.
  8. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku. W polu Numer KRSnależy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1,5% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnika Idziemy.