1. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Tomasz Najdzik, kawaler i Katarzyna Hryszkiewicz, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I; Roman Kharkovskyy, kawaler i Katarzyna Pietura, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II.
  2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 – nabożeństwo eucharystyczne. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w tygodniu o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jutro I poniedziałek miesiąca. Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych o godz. 17.15.
  4. W środę – 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, zaś w sobotę – 11 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy. Msze św. w tych dniach o godz. 18.00 i 19.00.
  5. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna odmawiana będzie na zakończenie nabożeństwa majowego.
  6. W sobotę 11 maja będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii św. w trzech grupach. W sumie w naszej parafii do I Komunii św. przystąpi 39 dzieci. W niedzielę 12.05 na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się Rocznica I Komunii świętej.
  7. W dniach 11-18 maja 2024 r. w Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Uroczysta Msza Święta rozpoczynającą peregrynację 11 maja o godz. 18.00, w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana w Warszawie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski. Eucharystia poprzedzona będzie procesją różańcową z kościoła o. Paulinów (ul. Długa 3), która rozpocznie się o godz. 16.45, podczas niej dokona się przeniesienie relikwii bł. Rodziny Ulmów z Archidiecezji Warszawskiej do naszej Diecezji. Więcej informacji o peregrynacji relikwii można znaleźć na stronie diecezjalnej.
  8. Już dziś informujemy, że w niedzielę 9 czerwca po raz II organizujemy festyn rodzinny. Chcemy, aby dochód z festynu zasilił także budowę kościoła. Zwracamy się z prośbą o przekazanie lub ufundowanie nagród głównych, które będą rozlosowane na zakończenie festynu. Fundatorów zapraszamy do zakrystii. Informujemy, że powstała grupa na FB parafialnym „Parafianie św. Rity z Cascii” mająca na celu łatwiejszy kontakt między parafianami oraz integrację parafian podczas różnych wydarzeń parafialnych. Zachęcamy do dołączenia.
  9. Za tydzień II niedziela miesiąca – taca przeznaczona na budowę naszego Kościoła.
  10. Dziękujemy za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne jak i złożone indywidualnie w zakrystii, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content