1. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 – nabożeństwo eucharystyczne zakończone procesją z Najświętszym Sakramentem.  Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30, w tygodniu o godz. 18.30. Dziś także w całej Polsce zbiórka do puszek na budowę Świątynię Opatrzności Bożej.
  2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17:15 – różaniec za zmarłych.
  3. Z racji I czwartku – o godz. 17.45 – nabożeństwo do św. Józefa. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy służbę liturgiczną wraz z rodzicami. Na zakończenie procesji eucharystycznej poświęcenie wianków.
  4. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 15.00, 18.00 i 19.00. Spowiedź od godz.17.30. Rano odwiedzimy chorych z komunią św. W tym dniu z racji na uroczystości nie ma postu.
  5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.
  6. Za tydzień w niedzielę odbędzie się festyn rodzinny na placu przy kościelnym. W tą niedzielę Msza św. dla dzieci będzie wyjątkowo o godz. 12.30. Będzie to również Msza św. dziękczynna w rocznicę święceń kapłańskich naszych księży. W tym roku chcemy, aby dochód z festynu zasilił budowę kościoła. Wszystkie atrakcje dla dzieci będą darmowe, natomiast na strefę gastronomiczną będzie można nabywać talony. Przez cały dzień po każdej Mszy św. i w czasie trwania festynu będzie można wziąć udział w zabawie z nagrodami w kategorii dzieci i dorośli. Finał Wielkiej zabawy parafialnej na zakończenie festynu ok. godz.16.30. Będzie można zdobyć m.in. w kategorii dzieci: ogromny zestaw Lego, hulajnogi, smartwatche; w kategorii dorosłych: parafialna pielgrzymka do Cascii w Roku Jubileuszowym, odkurzacz bezprzewodowy, żelazko ze stacją parową, ekspres ciśnieniowy i wiele innych atrakcyjnych nagród. Prosimy tego dnia, aby na Mszę św. przyjść  pieszo bo nie będzie możliwości zaparkowania na placu przed kaplicą. Prosimy o przygotowanie ciast na festyn. Pokrojone ciasta przynosimy do zakrystii w sobotę lub niedzielę. Przygotowanie placu do festynu w sobotę 08 czerwca o godz. 19.30 zapraszamy chętne osoby do pomocy.
  7. Zachęcamy wszystkich parafian i gości, aby naszym Ojcom z okazji ich zbliżającego się święta podarować „Telegram do św. Józefa”, czyli 23 czerwca w intencji zgłoszonych Ojców odmówimy Koronkę i Litanię do św. Józefa o godz. 16.30 oraz zostanie odprawiona w Ich intencji Msza św. o godz. 18.00. Telegramy wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Ofiara za wysłanie telegramu jest dobrowolna.
  8. Już dziś informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii w przyszłym roku odbędzie się w sobotę 10 maja.
  9. Z całego serca dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wielkiego trudu i wysiłku jaki został włożony. Niech św. Rita wyprasza Wam u Boga potrzebne łaski. Dziękujemy także za tak liczną Waszą obecność i świadectwo Waszej wiary. Dziękujemy.
  10. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Podskarbińskiej 9 za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy.
Skip to content