22-go każdego miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy do Parafii Świętej Rity w Warszawie na nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity.

Po nabożeństwie Msza Święta  połączona z procesją z figurą świętej, obrzędem poświęcenia róż i błogosławieństwem relikwiami I stopnia.

Kult Świętej Rity z Cascii

W Kościele katolickim Święta Rita czczona jest jako święta od spraw trudnych i beznadziejnych, matek i kobiet we wszystkich stanach. Jest opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw.

Doczesne ciało Świętej Rity w szklanej urnie

Koronka do Świętej Rity

Znak krzyża;
Ojcze nasz (w intencji czcicieli Świętej Rity);
Zapowiedź tajemnicy; Ojcze nasz; 3 x Zdrowaś Maryjo; Chwała Ojcu;
Święta Rito, naucz nas kochać.

1. Miłość św. Rity do Boga.
2. Miłość św. Rity do rodziny.
3. Miłość św. Rity w przeciwnościach losu.
4. Miłość św. Rity owocuje przebaczeniem.
5. Miłość św. Rity niesie pojednanie i pokój.
6. Miłość św. Rity, przez którą w sposób
całkowity ofiarowuje swe życie Bogu i bliźnim.
7. Miłość św. Rity do Chrystusa Ukrzyżowanego.

Wszechmogący wieczny Boże, który w nieskończonym miłosierdziu swoim za wstawiennictwem św. Rity wysłuchujesz nas i w takich okolicznościach, gdy już według ludzkiego rozumienia żadnej nie ma nadziei; użycz nam, prosimy Cię, przez tę miłość, którą serce św. Rity dla Ciebie pałało, abyśmy się stali godnymi zmiłowania Twojego, tak aby wszyscy poznali, że Ty, o Boże miłosierny, pokornym i skruszonym łaski dajesz, a dla słabych i bezbronnych jesteś tarczą i obroną. Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.