1. Z radością informujemy, że 26 listopada 2020 roku, Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości informację, że Papież Franciszek mianował ks. prał. Jacka Grzybowskiego nowym biskupem pomocniczym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Biskup Nominat ma 47 lat i pochodzi z Wołomina. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii. Od 2017 roku pełni funkcję diecezjalnego duszpasterza akademickiego i dyrektora Domu Słowa Bożego – Arka na Grochowie. Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w katedrze warszawsko-praskiej dnia 19 grudnia 2020 roku. Księdza Biskupa Jacka polecajmy Bogu w naszych modlitwach.
  2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent, który jest  czasem radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie oraz przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Nowy Rok liturgiczny będziemy przeżywali pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej wieczerzy”. Roraty codziennie od jutra w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki. Na roraty dorośli i dzieci przychodzą z lampionami.
  3. Dziś na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia opłatków, które będzie można nabywać przy wyjściu z kaplicy. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na budowę naszego kościoła.
  4. Za tydzień na Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek,  piątek i  sobota miesiąca.  Spowiedź od godz. 17.30. W pierwszy czwartek o godz. 17.30 – różaniec w intencji nowych powołań do kapłaństwa i zakonu. W I piątek na godz. 17:30 zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. Z racji pierwszej soboty o godz. 17.30 –  Różaniec i 15 – minutowe rozważanie. Po nabożeństwie spotkanie dla osób, które zapisały się do K.Ż.R.  W I piątek odwiedzimy chorych, którzy zostaną wcześniej zapisani w zakrystii.
  6. W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej mszy świętej. W tym też czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem : „ Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. W tym roku fundusze uzyskane ze sprzedaży świec Caritas przeznaczone będą m.in. na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów a także wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wschodu dotkniętych konfliktami. Świece można nabywać przy wyjściu z kaplicy.
  8. Od dziś Msza św. o godz. 12.30 będzie transmitowana on-line.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla kościoła na Wschodzie.
  10. Kaplica jest otwarta w dni powszednie od godz. 9.00, a w niedzielę do Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
  11. Przy wyjściu z kaplicy możemy nabyć parafialne kalendarze na rok 2021.
  12. Dziękujemy za  ofiary składane na budowę kościoła, za wpłaty na konto parafialne i za zebrane ofiary z bloków przy ul. Siennickiej 38 A, Chrzanowskiego 13 i 15. Przypominamy, że darowiznę na cele kultu religijnego można odliczyć od podstawy podatkowej.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.