1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie oraz przygotowanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów. Roraty codziennie od jutra w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny w poniedziałki, środy i piątki. Na roraty dorośli i dzieci przychodzą z lampionami. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o godz.19.00.
  2. Dziś na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia opłatków, które będzie można nabywać przy wyjściu z kaplicy. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na budowę naszego kościoła.
  3. Dziś spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz.18.00.
  4. W tym tygodniu I piątek i  I sobota miesiąca.   W I piątek – o godz.15.00 – Koronka i Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. –  Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.18.00. Spowiedź od godz.17.30. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. na  nabożeństwo  dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Z racji pierwszej soboty o godz. 17.15 – Różaniec i 15 – minutowe rozważanie. Po nabożeństwie spotkanie dla osób, które należą i tych, które chciałyby się zapisać do K.Ż.R.
  5. W I piątek rano odwiedzimy chorych, którzy wcześniej zostaną zapisani w zakrystii.
  6. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Kan. Piotr Pierzchała. Szczegółowy program rekolekcji podamy za tydzień.
  7. W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej mszy świętej. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  8. Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu rozpoczyna się ogólnopolska akcja „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem: „Świeca, która tworzy Polską Wigilię”. W tym roku fundusze uzyskane ze sprzedaży świec Caritas przeznaczone będą m.in. na wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów. Świece można nabywać przy wyjściu z kaplicy. Przy wyjściu z kaplicy możemy także nabyć nasze parafialne kalendarze, które są cegiełką na budowę naszego Kościoła oraz sianko na stół wigilijny.
  9. Zachęcamy do zapoznania się i wypełnienia ankiet synodalnych. Ankiety są dostępne na stoliku przy wyjściu z kaplicy, można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie a następnie przekazać do parafii lub wysłać na maila: synod@diecezja.waw.pl.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla kościoła na Wschodzie.
  11. W tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie odbywała się na zaproszenia. Rodziny, które chcą przyjąć Księdza po kolędzie proszone są o zapisanie się w zakrystii. Można też uczynić to drogą mailową, telefonicznie (przez sms) i przez formularz, który jest zamieszczony na stronie parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 grudnia. Szczegółowy grafik kolędy podamy w niedzielę 19 grudnia. Prosimy także o zgłoszenie się Osób do rozniesienia informacji o kolędzie z następujących bloków: Przeworska 3, 3A, 5, 5A, 8 , z osiedla za ZUS-em i z osiedla przy ul. Żupniczej. Z góry dziękujemy.
  12. Ks. Andrzej głosi dziś rekolekcje w parafii św. Anny w Jakubowie.
  13. Dziękujemy za  ofiary składane na budowę kościoła, za wpłaty na konto parafialne i za zebrane ofiary z bloków przy ul. Siennickiej 38 A i Podskarbińskiej 12. Przypominamy, że darowiznę na budowę kościoła można odliczyć od podstawy podatkowej.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.