1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych nie zabraknie świątyń. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele, niech to będzie strój godny tego miejsca.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: – w czwartek adoracja  Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30  w intencji kapłanów; – w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz.17.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula; – w sobotę różaniec o godz.17.30.
  3. W najbliższy czwartek – 1 sierpnia – przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tym dniu we Mszy św. i modlitwy w intencji wszystkich, którzy zginęli podczas Powstania.
  4. 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła przy ul. Ostrobramskiej, w której weźmie udział Ks. Biskup Marek Solarczyk. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej pielgrzymce.
  5. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu indywidualnie lub poprzez konto parafialne złożyły ofiarę na budowę naszego kościoła.
  6. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy, znajdziemy wiele ciekawych artykułów.
  7. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku zaś wszystkim parafianom i modlącym się w naszej kaplicy, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie.