1. Jutro comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity  z odczytaniem intencji, następnie Msza św. i ucałowanie relikwii. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy przynosić dzisiaj lub jutro do zakrystii.
  2. W sierpniu łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie wierni tradycji naszych Ojców, zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. 5 sierpnia wyrusza Praska Pielgrzymka „Totus Tuus” z kościoła przy ul. Ostrobramskiej, w której weźmie udział Ks. Biskup Marek Solarczyk. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w tej pielgrzymce.
  3. Bardzo dziękujemy osobom, które w minionym tygodniu poprzez konto parafialne złożyły ofiarę na budowę naszego kościoła.
  4. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Idziemy.
  5. Wszystkim parafianom udającym się na wakacyjny wypoczynek życzymy wspaniałych okoliczności do odnowienia sił fizycznych i zatroskania się o mocnienie duchowe przez niedzielną Eucharystię i codzienną modlitwę. Wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej kaplicy, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny bądź urodziny składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie polecając ich opiece naszej Patronki – św. Rity.