Dekret Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, (…) z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuję udzieloną dnia 12 marca 2020 roku ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (…). Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.

+ Romuald Kamiński

Biskup Warszawsko-Praski

1. Zapowiedzi przedślubne: Maciej Andrzej Dobrzański, kawaler z par. Matki Odkupiciela w Radomiu i Agata Katarzyna Bąk, panna z par tut. – zapowiedź I; Daniel Błaszkiewicz, kawaler i Martyna Agnieszka Lenard, panna  – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 – Uroczystość Rocznicy I Komunii św. Także po każdej Mszy św. poświęcenie samochodów i innych pojazdów. O godz. 17.30 – nabożeństwo czerwcowe.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Czerwcowych w dni powszednie o 18.30.
  4. We wtorek – 22 czerwca – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać dzisiaj lub w poniedziałek w zakrystii. Nabożeństwo czerwcowe w tym dniu wyjątkowo o godz.17.30. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz.19.00.
  5. W środę – 23 czerwca – ks. Rafał wyjeżdża na 4-dniową pielgrzymkę. Zbiórka uczestników o godz.4.50 przed kaplicą.
  6. W czwartek – 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz.18.00  – Msza św. Zbiorowa i o godz. 19.00 . Na godz.18.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców na dziękczynienie za miniony rok szkolny. ​​ ​
  7. W przyszłym roku Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę – 14 maja 2022 r.
  8. Ks. Andrzej głosi dziś kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie. Ofiarodawców powierzamy modlitwie parafian.
  9. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku. Pamiętajmy, że od Pana Boga i jego przykazań nie ma wakacji. Nie zapominajmy, o niedzielnej Mszy św. w czasie wakacji. Zwróćmy uwagę na nasz ubiór w kościele – niech to będzie strój godny tego miejsca.
  10. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Podskarbińskiej 12 i 9  za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.