1. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Piotr Sitnicki, kawaler i Patrycja Suska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Łukasz Wojciech Szczepanek, kawaler z par. Chrystusa Króla w Warszawie i Justyna Anna Kubisz, panna z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Przeżywamy nawiedzenie kopii obrazu Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na modlitwę różańcową przy obrazie – dziś po Mszy św. o godz. 9.00, w tygodniu po zakończeniu Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie dla dzieci i rodziców, które chcą przygotowywać się i przystąpić do I Komunii św. w naszej parafii. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 – rozpoczniemy  cykl spotkań dla małżeństw pt. „Małżeństwo samo się nie zrobi”, które będą odbywały się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Temat spotkania: „Jak rozmawiać, żeby się wzajemnie zrozumieć w małżeństwie?”
  4. W czwartek – 22 września – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity. O godz. 18.00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać w zakrystii.
  5. Próba zespołu muzycznego w piątek o godz. 19.30. Zachęcamy nowe osoby do wsparcia zespołu.
  6. W sobotę – o godz. 11.30 – zbiórka dla kandydatów na ministrantów, o godz.12.00 – zbiórka dla wszystkich ministrantów.
  7. W sobotę – o godz. 10.00 – w Sanktuarium św. Ojca Pio na Gocławiu odbędzie się V Diecezjalny Dzień Seniora i Chorego. O godz. 11:00 Eucharystia celebrowana przez ks. bpa Jacka Grzybowskiego, chorym zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia.
  8. Za tydzień – w niedzielę – po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania. ( grupa starsza).
  9. Przyjmujemy zapisy młodzieży, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Zapraszamy młodzież z klas 8 ewentualnie starszą. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 października po Mszy św. o godz. 18.00.
  10. Od 1 października będzie możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2023.
  11. W naszej parafii Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszach św. wieczornych.
  12. Kaplica otwarta jest codziennie od godz. 9.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  13. Przypominamy, że trwa peregrynacja relikwii św. Rity.  Rodziny chętne gościć relikwie w swoim mieszkaniu przez 24 godziny, proszone są o ustalenie dogodnego terminu.
  14. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w tym tygodniu na budowę naszego kościoła. Dziękujemy także mieszkańcom bloków przy ul. Siennickiej 38A i Podskarbińskiej 9 za comiesięczną zbiórkę. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego. W Tygodniku Idziemy znajdziemy między innymi, bardzo dobry artykuł pt. „W sidłach manipulacji” mówiący o tym, jak środki masowego przekazu manipulują ludzkimi postawami.