1. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Paweł Fornalczyk, kawaler i Marta Joanna Widomska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź II; Michał Kidała, kawaler i Ilona Jadwiga Nicpoń, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś o godz.17.00 kolejny dzień Nowenny przed Uroczystością Odpustową św. Rity, a o godz. 17.30 – nabożeństwo majowe. W dni powszednie Nowenna o godz. 17.30, a nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczornej.
  3. Jutro 18 maja przypada stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar Wielkiego Polaka. W tym dniu chcemy trwać na modlitwie dziękczynnej. Zapraszamy na Mszę św. na godz.18.00. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i różaniec dziękczynny za życie Jana Pawła II. Warto abyśmy już od dzisiaj podkreślili rangę tego wydarzenia poprzez wywieszenie flagi, portretu papieża JP II. Może też warto wrócić do wspomnień w swoich rodzinach związanych z pielgrzymkami papieża.
  4. W najbliższy piątek – 22 maja – będziemy przeżywali liturgiczne wspomnienie św. Rity – Odpust Parafialny i wprowadzenie do kaplicy relikwii I stopnia naszej Patronki. Program Uroczystości jest następujący:

–  godz. 7.30 – Msza św. zakończona odmówieniem litanii do św. Rity;

– godz. 9.00 – Msza św. Zbiorowa. Po Mszy św. wyjątkowo nabożeństwo majowe, pierwszy dzień nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i litania do św. Rity;

– godz.17.00 – Nabożeństwo do św. Rity: odczytanie intencji do św. Rity, Koronka i Litania do św. Rity;

– godz.18.00 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego – Ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej z wprowadzeniem do naszej kaplicy relikwii św. Rity. Zachęcamy do licznego udziału na placu przed kaplicą z zastosowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. We Mszy św. uczestniczymy w maseczkach. Przed kaplicą można będzie zaopatrzyć się w róże, które zostaną pobłogosławione w czasie Mszy św. oraz nasze parafialne maseczki.

1. Intencje do św. Rity możemy zamawiać dziś po każdej Mszy św. lub w tygodniu po wieczornej Mszy św.
  2. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do naszej parafialnej uroczystości poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty, aby móc uzyskać odpust zupełny. Spowiedź każdego dnia od godz. 17.30.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne udzielane naszej parafii. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto w zastępstwie tacy oraz ofiary przekazywane na budowę naszego kościoła. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.