1. Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, z których to składek opłacane jest kształcenie szczególnie uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. Dziś o godz. 13.30 – spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Różaniec o godz.17.15. Po Mszy św. o godz.18.00  zapraszamy na kolejne spotkanie dla małżonków z cyklu „Małżeństwo samo się nie zrobi”. Temat spotkania: „Jak modlić się w małżeństwie?”. Spotkanie zakończy się zawierzeniem naszych małżeństw i rodzin Maryi.
  1. Dziękujemy przedstawicielom Różańcowych Róż Rodzinnych za dzisiejsze świadectwo i zachętę do modlitwy różańcowej. Zapraszamy chętne  małżeństwa lub pojedyncze osoby do udziału w Rodzinnych Różach Różańcowych, w których modlimy się za żony, mężów, dzieci i chrześniaków. Zapisy po Mszach św.
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.30. Dla dzieci dodatkowo – w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.15, a w niedzielę – o godz.17.15.
  3. W najbliższą środę różaniec o godz.18.30 – poprowadzą małżeństwa należące do Kościoła Domowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji rodzin.
  4. W najbliższy czwartek o godz. 19.30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania – grupa starsza.
  5. W sobotę – 22 października – comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Rity i św. Jana Pawła II, którego liturgiczne wspomnienie tego dnia obchodzimy. O godz.17.15 – różaniec , o  00 – nabożeństwo do św. Rity z odczytaniem intencji, następnie Msza św., procesja z figurą św. Rity i błogosławieństwo relikwiami I stopnia. Intencje na nabożeństwo i Mszę św. możemy zamawiać  w  zakrystii. Uwaga: tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.18.30 i Mszy św. o godz.19.00.
  6. Za tydzień w niedzielę o godz.11.00 – Msza św. imieninowa w intencji ks. Rafała. Serdecznie
  7. Za tydzień po Mszy św. o godz.18.00 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie.
  8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27.II – 6.III.2023 roku. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
  9. Wypominki za zmarłych z naszych rodzin można zgłaszać  w zakrystii po Mszach św. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. W tym roku będą trzy rodzaje modlitwy wypominkowej: – jednorazowe – wyczytywane 1 i 2 listopada o godz.17.00 podczas nabożeństwa za zmarłych; – oktawialne – czyli 8 Mszy św. odprawianych o godz.18.00 –  od 1 do 8 listopada. Przed Mszą św. w tych dniach będzie odmawiany różaniec o godz.17.15. Wypominki te są związane z odpustem jaki możemy uzyskać każdego dnia za jedną osobę zmarłą po spełnieniu określonych warunków; – roczne – wyczytywane podczas różańca w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.17.15.
  1. 30 października – w niedzielę – po Mszy św. o godz.11.00 – organizujemy II w naszej parafii Marsz Świętych. Zapraszamy  dzieci, rodziców, młodych i osoby starsze! W marszu przejdziemy ulicami naszej parafii. Dzieci i dorosłych prosimy o przebranie się za swojego ulubionego Świętego bądź swojego Patrona albo przygotowanie tabliczki z imieniem Świętego. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Podskarbińskiej 12 za comiesięczną zbiórkę i za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne, które przeznaczone są na budowę naszego Kościoła.
  3. Komendant Rejonowy Policji apeluje do mieszkańców Warszawy, zwłaszcza osób starszych o ostrożność i czujność w związku z wzmożonymi próbami wyłudzania pieniędzy metodą na wnuczka, policjanta lub prokuratora.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.