1. Zapowiedzi przedślubne: Rafael Kamil Bocian, kawaler i Sylwia Dominika Leśkiewicz, panna  oboje z par. tut. – zapowiedź II, Damian Gromek, kawaler z par. ST Peter’s, Glocester ( Anglia) i Klaudia Kozera, panna z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Wczoraj 8 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnych za wystrój kaplicy i za złożoną ofiarę na budowę kościoła.
  3. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 17.00 – kolejny dzień nowenny przed uroczystością odpustową św. Rity. O godz.17.30 – nabożeństwo majowe.
  4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  5. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz.18.30 a w niedzielę i uroczystości o godz.17.30.
  6. W środę 19 maja comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa. Tego dnia o godz.17.00 – nowenna do św. Józefa. 17.30 – nowenna do św. Rity. O godz.18.00 Msza św. Zbiorowa w intencjach zbiorowych za wstawiennictwem św. Józefa. O godz.18.30 – nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego. Intencje do św. Józefa możemy przynosić do zakrystii.
  7. W najbliższą sobotę – 22 maja – będziemy przeżywali liturgiczne wspomnienie św. Rity – Odpust Program Uroczystości jest następujący:

–  godz. 9.00 – Msza św. zakończona odmówieniem litanii do św. Rity

– godz. 11.00 – Msza św. zakończona odmówieniem litanii do św. Rity

– godz.17.30 – nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha św.

– godz.18.00 – Nabożeństwo do św. Rity: odczytanie intencji do św. Rity, Koronka i Litania

– godz.18.30 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Kuflikowskiego – dziekana dekanatu grochowskiego.   Zachęcamy do licznego udziału wszystkich ministrantów, bielanki oraz wszystkich parafian i czcicieli św. Rity.  Przed kaplicą można będzie zaopatrzyć się w róże, które zostaną pobłogosławione w czasie Mszy św. Intencje do św. Rity możemy zamawiać dziś po każdej Mszy św. lub w tygodniu po wieczornej Mszy św.

1. Zachęcamy do duchowego przygotowania się do naszej parafialnej uroczystości poprzez skorzystanie z sakramentu pokuty, aby móc uzyskać odpust zupełny. Spowiedź każdego dnia od godz. 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii św. wielkanocnej.
  3. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Podskarbińskiej 12 za comiesięczną zbiórkę na budowę naszego kościoła, a także za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego