1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy także za ofiary składane w tym tygodniu w zakrystii lub na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  2. Jutro, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP – jest to jedna z prawd wiary; mówi o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Tego dnia przypada również 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Porządek Mszy tego dnia jak w każdą niedzielę – godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W czasie każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. Zapraszamy także na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30.
  3. Do końca sierpnia jest sporo wolnych intencji mszalnych. Można je zgłaszać w zakrystii.
  4. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.