1. Dziś o godz. 12.30 – Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z obrzędem poświęcenia medalików. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  2. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki.
  3. Już dziś w niedzielę Gaudete czyli „niedzielę radości”  chcemy poinformować o bardzo ważnym wydarzeniu w życiu naszej parafii. 22 maja 2022 roku – Ks. Bp Romuald Kamiński dokona wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Z tej okazji organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 24.IV. – 3.V. w celu przywiezienia kamienia z Cascii – Sanktuarium św. Rity. Zapisy w zakrystii.
  4. W kolejne soboty adwentowe zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej mszy świętej. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 – spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.
  6. W tym roku Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą będzie odbywała się na zaproszenia. Rodziny, które chcą przyjąć Księdza po kolędzie proszone są o zapisanie się w zakrystii. Można też uczynić to drogą mailową, telefonicznie (przez sms) i przez formularz, który jest zamieszczony na stronie parafii. Zgłoszenia przyjmujemy do jutra – 13 grudnia. Szczegółowy grafik kolędy podamy za tydzień w niedzielę.
  7. W tym roku chcemy także przygotować paczki dla rodzin potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o przynoszenie produktów spożywczych z długim terminem ważności i chemii do zakrystii. Z góry bardzo dziękujemy. A także prosimy o zgłaszanie rodzin, które takiej pomocy potrzebują.
  8. W tym roku, nasz pierwszy Ordynariusz, aktualnie Biskup emeryt Kazimierz Romaniuk obchodzi 70-lecie święceń kapłańskich. Z tej okazji w piątek, 17 grudnia, o godz. 12.00 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika zostanie odprawiona uroczysta jubileuszowa Msza Święta dziękczynna. Eucharystii będzie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.
  9. Prosimy o zgłaszanie chorych spoza listy pierwszopiątkowej, których odwiedzimy w najbliższą sobotę z Najświętszym Sakramentem.
  10. Zachęcamy do zapoznania się i wypełnienia ankiet synodalnych. Ankiety są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej lub stronie diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie a następnie przekazać do parafii lub wysłać na maila: synod@diecezja.waw.pl. W naszej parafii został powołany zespół synodalny w skład którego wchodzą: Przewodniczący – p. Piotr Krówka, członkowie – p. Jadwiga Maciąg, p. Porębscy oraz p. Jerzy Sojecki.
  11. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła, a także za ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity. Przypominamy, że darowiznę na budowę kościoła można odliczyć od podstawy podatkowej.
  12. Ks. Andrzej  głosi rekolekcje w parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Polecamy Go modlitwie parafian.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.