1. Zapowiedzi przedślubne: Oskar Maksymilian Orzełowski, kawaler i Monika Oleńska, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny, która ma nas przygotować do 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą o godz. 17.30, zaś w tygodniu po Mszy św. o godz.18.00.
  3. W czwartek – 13 sierpnia – nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz.18.00 zapraszamy na różaniec zakończony procesją z figurą M.B. Fatimskiej wokół kaplicy. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. Jest to również 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej „Cudem nad Wisłą” – bohaterskiej obrony Warszawy i Europy przed nawałnicą bolszewicką. Upamiętnia ją tryptyk ku czci Matki Bożej znajdujący się w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. O godz. 17.30 zapraszamy na różaniec dziękczynny.
  5. Trwa peregrynacja relikwii św. Rity. Rodziny, które chcą przyjąć relikwie prosimy o wcześniejszy zapis w zakrystii. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św.
  6. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  7. Ks. Andrzej zbiera dziś ofiary na budowę kościoła w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Warszawie.  Ofiarodawców polecamy modlitwie parafian.
  8. W tym tygodniu planujemy rozpocząć budowę naszego Kościoła – Domu św. Rity. Jutro musimy zamówić 200 ton stali – to koszt ok. 460 tyś. zł i potrzeba będzie ok. 800 m3 betonu – to koszt ok. 200 tyś. Razem ze wszystkimi materiałami plus robocizna koszt poziomu zero wyniesie 1,3 mln zł. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian, Czcicieli św. Rity, Przyjaciół i Znajomych, Ludzi Dobrej Woli o wsparcie tych prac budowlanych. Chcielibyśmy te prace wykonać jeszcze w tym roku. Niech św. Rita wszystkich Ofiarodawców ma w swojej opiece i wyprasza u Dobrego i Miłosiernego Boga potrzebne łaski. Z góry dziękujemy za każdy gest wsparcia i prosimy także o modlitwę w tej intencji. My kapłani ogarniamy Was wszystkich naszą modlitwą.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  10. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy udanego wypoczynku. W czasie wakacji nie zapominajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św.