1. Zapowiedzi przedślubne: Adam Jerzy Mrozik, kawaler i Magdalena Anna Sigda, panna  oboje z par. tut. – zapowiedź I; Robert Stefański, kawaler z par. św. Stanisława Kostki w Rypinie i Monika Ewa Głuchowska, panna z par. tut. – zapowiedź I; Sylwester Domański, kawaler i Joanna Barbara Szurgot, panna – oboje z par. tut. – zapowiedź I.
  2. Dziś IV Niedziela Wielkanocna – jest to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu.
  3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30.
  4. Jutro uroczystość św. Stanisława BM – głównego Patrona Polski.
  5. W piątek 13 maja pierwsze nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe oraz różaniec, zakończony procesją z figurą M.B. Fatimskiej wokół kaplicy. Tego dnia rozpoczynamy także Nowennę przed uroczystością odpustową św. Rity. Nowenna każdego dnia o godz. 17.30. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
  6. W najbliższą sobotę 14 maja – na Mszy św. o godz. 11.00 – 11 dzieci przystąpi do I Komunii św. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – Patronki Warszawy.
  7. Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje, które mają nas przygotować duchowo do Uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Siedlanowski – kapłan diecezji siedleckiej.
  8. Pani Monika Kulawiak – opiekunka scholii dziecięcej w naszej parafii – organizuje w lipcu dwa wyjazdy dla dzieci. Pierwszy w Góry Stołowe, a drugi na Mazury. Numer telefonu do pani Moniki w celu uzyskania szczegółowych informacji w zakrystii. ( 506 – 825 – 338 ).
  9. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś na tacę, które w całości przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Dziękujemy parafianom mieszkającym przy ul. Kickiego 1, ul. Chrzanowskiego 13 i 15 za comiesięczną zbiórkę, a także wpłacone w tym tygodniu na konto parafialne. Dziękujemy także uczestnikom pielgrzymki do Cascii za złożoną cegiełkę na budowę. Ofiarodawców zawierzamy opiece Matki Bożej i św. Rity.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.