1. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Kotowicz, kawaler i Joanna Eliza Smajdor, panna – oboje z par. tut.–zapowiedź II.
  2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę „ Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu ”. Warto też sobie uświadomić, że ile razy z szacunkiem czynimy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Świętą.
  3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz.17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwaną Bożym  Ciałem. Msze św. w tym dniu: o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz.11.00 będzie procesja do czterech ołtarzy, które zgodnie z zaleceniami będą ustawione na placu parafialnym. Na zakończenie procesji będzie odśpiewana litania do Serca Pana Jezusa. Bardzo serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału: będą potrzebne osoby do niesienia baldachimu, krzyża, nagłośnienia, chorągwi, figury Matki Bożej Fatimskiej i św. Rity, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji na Boże Ciało.
  5. Przez oktawę Bożego Ciała po Nabożeństwie Czerwcowym zapraszamy na procesję Eucharystyczną wokół kaplicy.
  6. W najbliższą sobotę 13 czerwca Dzień Fatimski. O godz.18.00 – Msza św. Następnie Nabożeństwo czerwcowe i różaniec zakończony procesją z Figurą M.B. Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  7. W najbliższą niedzielę – 14 czerwca – przypada 17 rocznica święceń kapłańskich Ks. Andrzeja. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną w niedzielę na godz. 12.30. Otoczmy ks. Andrzeja naszą modlitwą.
  8. Trwa peregrynacja relikwii św. Rity. Z powodu panującej jeszcze pandemii koronawirusa, relikwie dostaną Rodziny, które się zapiszą wcześniej na dogodny termin. Zapisy przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. Rodzina, która otrzymuje relikwie uczestniczy we Mszy św. o godz.18.00 i przynosi następnego dnia do zakrystii o godz. 17.30, aby można było dokonać dezynfekcji relikwiarza. W domu należy przygotować godne miejsce: nakryte białym obrusem, na którym ustawiamy krzyż i świece. Zachęcamy, aby całą rodziną trwać na modlitwie, przy relikwiach Świętej i wypraszać łaski dla swojej rodziny i całej wspólnoty parafialnej oraz wszystkich czcicieli św. Rity. Z relikwiarzem będzie dołączona księga pamiątkowa, do której należy się wpisać. Naszym marzeniem jest, aby św. Rita zagościła we wszystkich rodzinach z naszej parafii i dużej ilości rodzin mieszkających poza naszą parafią.
  9. Dziękujemy wszystkim Rodzinom, które w tym tygodniu przy okazji peregrynacji złożyły dobrowolną ofiarę na budowę naszego kościoła. Niech św. Rita ma Je w swojej opiece.
  10. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  11. Kaplica otwarta codziennie w godz.9.00 – 18.00. Zachęcamy do osobistej modlitwy.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.
  13. Dziś ks. Andrzej głosi kazania i zbiera ofiary na budowę naszego kościoła w parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie – Las. Ofiarodawców polecajmy opiece i wstawiennictwu św. Rity – naszej patronce.
  14. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
  15. W najbliższą sobotę 13 czerwca jeden z naszych parafian – p. Janusz Wójcik w katedrze warszawsko-praskiej o godz.10.00 przyjmie posługę Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Św. Będzie mógł od tego dnia udzielać Komunii św. w nadzwyczajnych sytuacjach, a także zanosić do chorych. Otoczmy p. Janusza naszą modlitwą.
  16. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne udzielane naszej parafii. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto w zastępstwie tacy oraz ofiary przekazywane na budowę naszego kościoła. Niech św. Rita wynagrodzi Wam za każdy gest serca. Bóg zapłać.