1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. O godz. 17.00 – kolejny dzień Nowenny do św. Andrzeja Boboli, a o godz. 17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tygodniu – Nowenna o godz. 17.45. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 17.15, dla dorosłych – o godz. 18.30. Ok. godz. 19.30 – godzinna Adoracja Krzyża. W kolejne soboty Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  2. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.15 – różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  3. We wtorek o godz. 18.00 – Msza św. w intencji ks. Andrzeja z okazji urodzin. Zapraszamy.
  4. Msze św. w dni powszednie o godz.18.00 i 19.00. Kancelaria czynna po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W tym roku jako parafia – dorośli i dzieci – włączamy się w akcję Caritas jałmużny wielkopostnej. Z kosza umieszczonego przy ołtarzu można zabrać skarbonki na jałmużnę. Oszczędności związane z naszymi postnymi wyrzeczeniami zebrane do skarbonek przyczynią się do wsparcia ubogich. W Niedzielę Palmową będzie można złożyć nasze skarbonki jako dar serca.
  6. Dziś w naszej parafii odbywa się zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane Uchodźcom z Ukrainy, których przyjął ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz Uchodźcom przebywającym w inne miejsca na terenie naszej diecezji. Dziękujemy także za wszystkie ofiary zebrane w zeszłą Niedzielę i Środę Popielcową do puszek na rzecz Uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy 10.460 zł. Ofiary w piątek zostały przekazane do Caritas Polska.
  7. Dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacone w tym tygodniu na konto jak i złożone indywidualnie w zakrystii, które przeznaczone są na budowę naszego kościoła i za comiesięczne  ofiary zebrane z bloku przy ul. Dwernickiego 20.
  8. Istnieje możliwość wsparcia budowy kościoła poprzez przekazanie 1% swojego podatku. W polu Numer KRS należy wpisać – 0000223182. W polu cel szczegółowy 1% należy wpisać – św. Rita. Z góry dziękujemy za wszelkie wpłaty.
  9. Za tydzień z racji II Niedzieli miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budowę kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego.