1. Kochani, to z pewnością najtrudniejsze ogłoszenia parafialne, które mamy napisać i skierować do Was. Tegoroczne święta Paschalne, a zarazem pierwsze święta w naszej tworzącej się wspólnocie jesteśmy zmuszeni przeżyć bez Was. Wy będziecie w swoich domowych kościołach, a my w zamkniętej kaplicy, sami łącząc się z Wami, będziemy celebrować Liturgię Wielkiego Tygodnia. Pozwólcie, że w tych dniach nie chcemy nikogo wyróżniać dlatego kaplica podczas liturgii Triduum Paschalnego pozostanie zamknięta, a będzie zaproszona tylko służba liturgiczna.
  2. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten tydzień jako ludzie wierzący, godnie i po chrześcijańsku. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Wszystkie Msze św. są transmitowane na parafialnym kanale youtube. Jest także możliwość przystąpienia do Komunii św. w godz. 13.30 – 15.00. Wchodzimy do kaplicy po 5 osób.
  3. Kaplica otwarta jest codziennie od godz.9.00 do 18.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Przy wejściu do kaplicy jest postawiony płyn do dezynfekcji rąk. Prosimy przy wejściu do kaplicy dezynfekować swoje dłonie.
  4. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w niedzielę podczas każdej Mszy św., natomiast w tygodniu od godz.17.00. Można także umówić się z Kapłanem na spowiedź św. poza Mszą św.
  5. WIELKI CZWARTEK

– Kaplica otwarta od godz. 9.00. Możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 18.00.

– Obrzęd Komunii św. i możliwość spowiedzi w godz. 15.00 – 17.00. Do kaplicy wchodzimy po 5 osób.

Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 19.00 (transmisja na kanale youtube). Wszyscy Kapłani koncelebrują Msze św. Będziemy pamiętali o Was w naszych modlitwach. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Święto kapłańskie. Zostańcie z nami i wspierajcie nas swoją modlitwą w tej godzinie.

Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.30.

1. WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa

Jest to dzień, gdzie na całym świecie nie jest odprawiana Msza św. W tym dniu zachowujemy post ścisły (całkowite powstrzymanie się od potraw mięsnych, trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta). Post obowiązuje osoby dorosłe.

– Kaplica otwarta od godz. 9.00. Możliwość indywidualnej modlitwy do godz.18.00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz.19.00 (transmisja na kanale youtube). Centrum tego dnia jest Krzyż. Bądźcie razem z nami przy Jezusie, który zawisł na drzewie krzyża dla naszego zbawienia. Zgromadźcie się w tym czasie przy krzyżu, zapalcie świece i  adorujcie Krzyż w Waszych domach.

Adoracja przy Grobie Pana Jezusa od godz. 20.30 (przez całą noc). Prosimy Parafian chcących wziąć udział w adoracji o wcześniejsze zapisanie się na wybraną godzinę. Zachowujemy przepis, że nie więcej niż 5 osób przebywa jednocześnie w kaplicy.

1. WIELKA SOBOTA

Jest to dzień ciszy całego Kościoła, która ma nas wszystkich skoncentrować na Grobie Chrystusa i przygotować na radość Zmartwychwstania. Czuwamy na modlitwie przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Kościół nie sprawuje Eucharystii.

– Nie ma poświęcenia pokarmów w kaplicy.

– Obrzęd Komunii św. i możliwość spowiedzi w godz. 10.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00. Do kaplicy wchodzimy po 5 osób.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.19.00. (transmisja na kanale youtube).

Jest to najważniejsza Liturgia w ciągu całego roku, którą św. Augustyn nazwał Matką Wszystkich Liturgii Wy w domu, a my w kościele trzymając zapalone świece odnowimy razem przyrzeczenia Chrztu Św.

1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Msze św. o godz. 6.00 (rezurekcja bez procesji ), 9.00, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. (wszystkie Msze św. transmitowane na kanale youtube).

Obrzęd komunii św. w godz. 13.30 – 15.00.

– Prosimy, aby w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone Błogosławieństwo pokarmów przez głowę rodziny. Tekst poświęcenia dostępny będzie na stronie parafialnej, a także w tygodniu będzie położony na stoliku ze świecami wielkanocnymi. Można także zaopatrzyć się w wodę święconą.

1. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  2. Polecamy tygodnik „Idziemy” , który wyjątkowo dostępny jest tylko w wersji elektronicznej.
  3. Na koniec wyrażamy wielką wdzięczność za Wasze ofiary wpłacane na konto  w zastępstwie ofiar na tacę, jak i na budowę kościoła. Bardzo wiele osób zarówno z parafii, jak i spoza niej, wsparło nas materialnie. W tym trudnym czasie epidemii, nie mamy  sumienia  prosić Was o wsparcie, dlatego nasza wdzięczność dla tych osób jest tym większa. Możemy Was zapewnić o codziennej modlitwie różańcowej w Waszej intencji. Bóg zapłać.